За оцінками бізнесу, в III кварталі 2012 р., порівняно з I кварталом 2012 р., на інвестиційний клімат України зменшився негативний вплив таких проблем, як адміністративні бар'єри, податкова система, система державного управління на центральному та місцевому рівні. Разом з тим, інвестори частіше стали вказувати на необхідність продовження боротьби з корупцією і реформування судової системи. Такі результати дослідження рівня інвестиційної активності в III кварталі, яке провела компанія Research&Branding Group на замовлення Державної податкової служби (ДПСУ). В опитуванні взяли участь 253 керівника американських, європейських та вітчизняних підприємств, що працюють в Україні.
Згідно з оцінками бізнесу, податкова система перейшла з четвірки серйозних перешкод на шляху поліпшення інвестиційного клімату в четвірку менш тривожних перешкод. У III кварталі 2012 р., на думку підприємців, знизилася актуальність проблем великих витрат часу при подачі документів і необхідності фізичного контакту з працівниками податкового відомства, відсутності можливості подачі документів в електронній формі.
В цілому індекс інвестиційної активності в Україні в жовтні 2012 р. підвищився на 0,2 пункту - до 4,43 по 10-бальною шкалою - порівняно з квітнем-2012. «Незважаючи на відносно непогані результати, зважаючи на складні економічні умови, все ще є багато питань, над якими повинні працювати органи влади в галузі вдосконалення інвестиційного клімату в країні. Зокрема, потрібно провести судову реформу і активізувати роботу по боротьбі з корупцією. Що стосується податкової системи, то державі потрібно продовжувати працювати над удосконаленням адміністрування і впорядкуванням податкових перевірок бізнесу», - сказав директор компанії Research&Branding Group Євген Копатько.
Нагадаємо, що нещодавно стало відомо, в рейтингу Світового банку Doing Business-2013 Україна піднялася на 15 пунктів, за показником «оподатковування» - на 18.