Танкери повинні були поставити паливо в Китай і Південну Корею, але пливли в північнокорейські порту
Мінімум вісім танкерів КНДР з паливом, які в цьому році покинули Росію, вирушили на батьківщину і оголосили інші місця призначення. Про це повідомляє Reuters.
Всі танкери були завантажені дизельним паливом, повідомило джерело в компанії, обслуговуючій судно у Владивостоці. Їх вантажопідйомність становила від 500 до 2 тис. тонн.
Одним з цих танкерів був північнокорейський Ma Du San. На терміналі Перша річка, що належить російській Незалежній нафтогазовій компанії (ННК), на Ma Du San завантажили 545 тонн суднового палива. В транспортній накладній вказано, що паливо, яким був завантажений Ma Du San, надійшло з Хабарівського нафтопереробного заводу, яким володіє ННК.
Мінфін США 1 червня вніс ННК у свій санкційний список, заявивши, що компанія постачала нафту в Північну Корею і могла бути причетна до порушення режиму санкцій.
Танкери вийшли з портів Владивосток і Находка і вказали Китай, Південну Корею в якості пунктів призначення в Інформаційній системі державного портового контролю. Однак, покинувши Росію, вони опинилися поблизу північнокорейських портів Кимчхек, Чхонджин, Хиннам і Раджин. Жодне з суден потім не вирушило в Китай, а більшість повернулася в Росію.
У той же час агентство не має інформації про те, що судна, переміщення яких відображені у даних моніторингу в інформаційних системах Reuters, порушили закон. Оскільки судну, яке вже в шляху, не заборонено змінювати пункт призначення. Тому неясно, чи здійснив який-небудь з танкерів розвантаження палива в КНДР.
Проте, за словами офіційних осіб США, зміна пункту призначення на півдорозі - одна з характерних особливостей тактики, застосовуваної КНДР для обходу міжнародних торговельних санкцій, запроваджених через військові програми Пхеньяну.
“В рамках зусиль Північної Кореї, спрямованих на отримання доходу, режим використовує мережі морських перевезень для імпорту і експорту товарів. Північна Корея використовує обманні дії, щоб приховати справжнє походження цих товарів. Було виявлено, що Пхеньян регулярно спотворює ідентифікаційні позначення і документацію судів", - сказав помічник міністра фінансів США Маршалл Біллінгслі комітету Палати представників з іноземних справ.
За допомогою таких складних і заплутаних ланцюжків КНДР намагається ускладнити спроби перевірити, скільки палива поставляється в країну і чи дотримуються обмеження на імпорт у рамках санкцій ООН.
Нагадаємо, Путін заявив про готовність постачати газ як в КНДР, так і в Південну Корею.