ua en ru

Доля УА між Україною та ЄС ще не вирішена, - Президент Литви

Доля угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яку Київ сподівається підписати на саміті учасників ініціативи ЄС "Східне партнерство" у Вільнюсі наприкінці листопада 2013 р., ще не вирішена. Про це сьогодні на прес-конференції у Вільнюсі заявила Президент Литви Даля Грібаускайте, передає радіо "Свобода".

Доля угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яку Київ сподівається підписати на саміті учасників ініціативи ЄС "Східне партнерство" у Вільнюсі наприкінці листопада 2013 р., ще не вирішена. Про це сьогодні на прес-конференції у Вільнюсі заявила Президент Литви Даля Грібаускайте (на фото), передає радіо "Свобода".

"Це буде рішення останньої хвилі. І це вирішить останньої хвилі не Європейський Союз, а Україна", - зазначила вона.

При цьому Президент Литви висловила впевненість, що цю угоду підпишуть "рано чи пізно". "Але чи відбудеться це у Вільнюсі?", - запитала вона.

За словами Грібаускайте, Україна сама має вирішити, з якою швидкістю вона інтегруватиметься з ЄС.

Відзначимо, що раніше Вона повідомляла, що, навіть у разі можливого непідписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі це не буде провалом.

"Що б Україна в результаті не вирішила, навіть якщо вона не зможе виконати всі необхідні кроки, - а я сумніваюся, що так станеться, і думаю, що все ж є більший шанс на позитивний результат, ніж на негативний, - то вона вже успішно досягла дуже хороших для себе результатів, тому що вона вже йде шляхом реформ", - підкреслила Грібаускайте в кулуарах саміту Європейського союзу, що відбувся в Брюсселі.

"Не треба забувати, що Україна перебуває під величезним тиском з боку Росії, щоб взагалі не підписувати угоди про асоціацію, ...і це тиск все більш помітно, воно ще не припинився", - зауважила вона.

Все це тиск, за словами Президента Литви, має вплив на громадську думку і в Україні і в Європі, як і на рішення, і на швидкість прийняття рішень в самій Україні.

За її словами, вона знає це на прикладі з історії своєї власної країни - "вже сам процес інтеграції з Європою був дуже корисним, це були золоті часи для моєї країни".

Зазначимо також, що в Європейському парламенті сподіваються, що УА між Україною та ЄС все ж таки буде підписана в листопаді 2013 р.