Окружний адміністративний суд Києва 4 вересня 2014 р. виніс рішення про заборону Фонду державного майна України та іншим органам, у т.ч. правоохоронним, здійснювати передачу або повернення орендованих цілісних майнових комплексів (ЦВК) Вільногірського гірничо-металургійного комбінату і Іршанського гірничо-збагачувального комбінату державі до завершення розгляду справи по суті і винесення остаточного рішення.
Окружний адміністративний суд Києва 4 вересня 2014 р. виніс рішення про заборону Фонду державного майна України та іншим органам, у т.ч. правоохоронним, здійснювати передачу або повернення орендованих цілісних майнових комплексів (ЦВК) Вільногірського гірничо-металургійного комбінату і Іршанського гірничо-збагачувального комбінату державі до завершення розгляду справи по суті і винесення остаточного рішення. Про це йдеться в заяві ПрАТ "Кримський титан", який є орендарем зазначених комплексів, оприлюдненій прес-службою Group DF.
"На сьогоднішній день жодний державний орган не має права здійснювати процедуру передачі ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК державі", - йдеться в заяві.
Також в "Кримському титані" заявляють, що не отримували і не підписували жодних документів про передачу ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК державі.
"Таким чином, згідно з чинним законодавством України факту передачі ЦВК не було. Всі заяви чиновників про повернення ЦМК цих підприємств державі є неправдивими і передчасними", - йдеться в заяві.
Зазначимо, згідно з постановою Кабінету міністрів "Деякі питання забезпечення функціонування підприємств титанової галузі" № 406 договори оренди зазначених підприємств закінчилися 5 вересня 2014 р., після чого вони були віднесені до сфери управління Мінекономрозвитку та передані на баланс держпідприємства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія".
Нагадаємо, 4 вересня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Кабмін повернув у держвласність Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК.