НБУ може вимагати предмет іпотеки у разі невиконання позичальником "ПриватБанку" умов кредитного договору
В Київський апеляційний господарський суд звернулися Національний банк України і ПАТ "ПриватБанк" з апеляціями за позовом ЗАТ "Готель " Жовтневий" до НБУ про розірвання іпотечного договору № 28 від 06 травня 2010 року. Про це повідомляє портал "Судова влада".
Згідно з матеріалами справи, готель вважав, що з переходом "ПриватБанку" у державну власність були порушені співвідношення майнових прав, а націоналізація банку вплинула на можливість виконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором.
Проте, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції прийшов до наступних висновків:
- позивачем не доведено те, що зміна акціонерів ПАТ "ПриватБанк" призведе до порушення співвідношення майнових інтересів сторін і позбавить його того, на що він розраховував при укладенні договору, а саме, на подальшу співпрацю з банком, яке було побудовано на довірі як до самого фінансовій установі, так і до її акціонерам, а також те, що на його зобов'язання за іпотечним договором № 28 забезпечувати зобов'язання перед банком за кредитним договором вплине перебування останнього не в приватній, а в державній власності;
- позивач залишається відповідальним перед НБУ за виконання зобов'язань за вказаним кредитним договором;
- викуп державою 100% акцій ПАТ "ПриватБанк", не може вважатися істотною зміною обставин у розумінні ч 1 ст. 652 ЦК України.
Враховуючи викладене, оскільки позивачем не наведено обставин на підтвердження наявності підстав для розірвання іпотечного договору, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку про скасування рішення Господарського суду міста Києва від 05 декабря2017 року, з прийняттям нового рішення, згідно з яким в задоволенні позову відмовляється повністю.
Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) в рамках розслідування кримінального провадження про рефінансування ПАТ "ПриватБанк" вивчає законність дій Національного банку України (НБУ) і підстави для рефінансування.