ua en ru

Суд визнав неправомірними дії НБУ щодо банку "Фінансова ініціатива"

Суд визнав неправомірними дії НБУ щодо банку "Фінансова ініціатива" Фото: "Фінансова ініціатива" (прес-служба)
Автор: РБК-Украина

Суд визнав протиправними дії НБУ і скасував постанову правління Національного банку

Верховний суд виніс остаточне рішення, яким підтвердив незаконність рішень правління Національного банку України по виведенню банку "Фінансова ініціатива" з ринку. Суд визнав протиправними дії НБУ і скасував постанову правління Національного банку.

Про це стало невідомо з заяви акціонера банку Олега Бахматюка.

"Верхом цинізму було проводити такі дії шляхом дисконту державних облігацій, які банк мав на балансі", - заявив Бахматюк.

Основним аргументом НБУ про визнання банку "Фінансова ініціатива" неплатоспроможним було невиконання банком зобов'язань за кредитами рефінансування НБУ в розмірі 1 977,8 млн грн, або 13,1% всіх зобов'язань банку, в заставі якого були облігації внутрішньої державної позики.

Як встановив суд, на момент віднесення до категорії неплатоспроможних дані зобов'язання банку "Фінансова ініціатива" були повністю погашені в результаті списання НБУ застави ОВДП за заниженою ціною.

Суд визнав неправомірними дії НБУ щодо банку "Фінансова ініціатива"Суд визнав неправомірними дії НБУ щодо банку "Фінансова ініціатива"

"5 років ми доводили свою правоту, яка і так була очевидною для всього ринку: банк міг працювати. Активи банку на дату введення тимчасової адміністрації становили 15,3 млрд грн. "Фінансова ініціатива" входила у 20 найбільших банків України, і не було б ніяких проблем ні з депозитами (депозитний портфель становив 3,5 млрд грн), ні з обслуговуванням рефінансування. Це були свідомі протизаконні дії з боку чиновників НБУ, які тільки прикривалися гаслами "очищення банківської системи", а не проводили її", - заявив Бахматюк.

Бахматюк заявив, що справедливе покарання винних у цих неправомірних діях стосовно банку є важливим для всього суспільства, і він буде діяти правовими методами, щоб не допустити повторення такої несправедливості.

Нагадаємо, у 2017 рішеннями судів було визнано незаконність списання ОВДП, Національний банк України зобов'язали компенсувати суму шкоди, завданої неправомірними діями, у розмірі 618,450 млн грн.

У 2018 році НБУ визнав свої незаконні дії й підписав світові угоди з Фондом гарантування вкладів (який на той момент був розпорядником банку) і компенсував 618,450 млн грн.