Суд повторно заарештував 56% акцій заводу "Мотор Січ", що належать китайським інвесторам
Активи заарештовані за клопотанням СБУ
Шевченківський районний суд Києва 20 квітня 2018 року повністю задовольнив клопотання Служби безпеки України (СБУ) та наклав арешт на 56% акцій ПАТ "Мотор Січ", що належать китайським інвесторам. Про це свідчить рішення суду.
На думку СБУ, досі є небезпека незаконного відчуження активів, що несе загрозу безпеці України, оскільки завод займається виробництвом і ремонтом комплектуючих і двигунів для військової авіації, а, отже, має важливе значення для обороноздатності країни.
Згідно з документами суду, заарештовані акції належать громадянину Китаю, і декільком компаніям, що мають банківські рахунки в офшорах: Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Business House Helena AG, Enfields Trade & Capital Corp , Waldo Trade Ltd, Granum Corporation, Likatron Enterprises Limited.
Також суд заборонив будь-які дії з заарештованими активами, які можуть призвести до зміни їх власника.
"Заборонити будь-яким депозитарним установам вносити в систему депозитарного обліку будь-які зміни, що стосуються ідентифікації власників та/або переходу права власності щодо цінних паперів - простих іменних акцій АТ" Мотор Січ", або видавати реєстру акціонерів до закінчення досудового розслідування", - йдеться в постанові суду.
Нагадаємо, 23 квітня 2018 року співробітники СБУ провели санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділі цінних паперів ПАТ "Мотор Січ" та за місцями проживання окремих фізичних осіб.
Служба безпеки України підозрює екс-регіонала, почесного президента машинобудівного заводу "Мотор Січ", народного депутата В'ячеслава Богуслаєва (депутатська група "Воля народу") в незаконному продажі 56% акцій підприємства інвесторам з Китаю.
В рамках розслідування, вказаний суд у вересні минулого року вже заарештовував "китайські" акції підприємства.
У зв'язку з цим всі майданчики зняли з торгів акції і скасували самі торги.
У січні цього року машинобудівний завод "Мотор Січ" передав "Сніжнянський завод" під управління іноземної компанії, ну розкривши країну, з якої ця компанія. Варто відзначити, що переданий в управління завод знаходиться на непідконтрольної Україні території Донбасу.