Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає
Солом'янський районний суд Києва 16 січня оприлюднив текст рішення, яким зобов'язав Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) протягом 10 днів закрити "справу Мартиненка". Про це йдеться в повідомленні прес-служби екс-нардепа Миколи Мартиненка, яка поширила виписку з рішення суду.
У прес-службі зазначили, що суд не має права сам закривати будь-яку справу, але зобов'язав зробити це НАБУ в єдино можливій формі, яку визначає кримінально-процесуальне законодавство.
"Таким чином, суд підтвердив безпідставність звинувачень на адресу Миколи Мартиненка і ангажованість НАБУ, яке прагнуло за будь-яку ціну голосно пропіаритися на так званій "справі Мартиненка". Хоча колишній депутат формально не був навіть підозрюваним, проте слідство більше року велося саме проти нього і не знайшло жодних доказів його винуватості. Суд врахував практику Європейського суду з прав людини і вказав, зокрема, на "порушення права на справедливий розгляд справи в розумні строки без необґрунтованих затримок" і закінчення "можливих граничних строків досудового розслідування" цього кримінального провадження", - вказується в повідомленні.
У Мартиненка підкреслили, що рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає. "Будь-які заяви НАБУ, які ставлять це під сумнів – спроба "зберегти обличчя". А за невиконання рішення суду буде юридична відповідальність", - зазначила прес-служба.
Відзначимо, в кінці 2015 року Мартиненко добровільно склав повноваження народного депутата і відмовився від депутатського імунітету. У прес-службі вважають, що таким чином він "продемонстрував готовність до об'єктивної перевірки всіх замовлених звинувачень на його адресу, які "за великі гроші тиражувалися" певними політиками.
"Микола Мартиненко сподівався на об'єктивну перевірку цих фейків правоохоронними органами, однак НАБУ проявило свою політичну заангажованість", - йдеться в повідомленні.
"Тут збіглися політичні, економічні та піарні інтереси екс-губернатора Саакашвілі, його соратника і 1-го заступника директора НАБУ Углави, депутата Лещенка і російського бізнесу, який він обслуговує", - вважають у прес-службі екс-депутата.