Суд над Медведчуком: всі подробиці засідання
Суд над Віктором Медведчуком, підозрюваним у держзраді, проходить сьогодні, 13 травня, у Києві. Печерський районний суд столиці обирає йому запобіжний захід.
Всі подробиці про суд над Медведчуком - в матеріалі РБК-Україна нижче.
Суд над Медведчуком
20:53 Суд відпустив Медведчука під домашній арешт до 9 липня.
19:52 Суддя пішов до нарадчої кімнати.
Сторона звинувачення просить суд заарештувати Медведчука на два місяці з альтернативою застави в 300 млн гривень, сторона захисту просить не застосовувати запобіжний захід, а група нардепів просить суд відпустити Медведчука на поруки.
17:55 В суді продовжує виступати сторона захисту, адвокати просять не встановлювати для Медведчука запобіжний захід.
16:57 Суддя оголосив технічну перерву на 15 хвилин.
16:55 Захист Медведчука просить суд відхилити клопотання і не обирати нардепу запобіжний захід.
16:45 Під будівлею Печерського райсуду Києва, де проходить засідання щодо обрання запобіжного заходу Медведчуку, сталася сутичка.
Фото: сутичка під Печерським судом (Віталій Носач, РБК-Україна)
16:42 На суді над Медведчуком продовжує виступати сторона захисту.
15:27 Адвокат Медведчука просить суд відмовити стороні обвинувачення у клопотанні про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
15:16 Адвокат Медведчука заявив, що нардепу не вручили підозру і він не набув статусу підозрюваного.
15:07 Медведчук у ході засідання суду заявив, що ознайомився з матеріалами про підозру. Він вважає, що матеріали підозри не були оголошені відповідно до вимог КПК.
Медведчук також заявив, що аргументи сторони обвинувачення є політично вмотивованими і направлені на те, "щоб зупинити опозицію".
"І я, і моя дружина є заможними людьми...але щодо мене були застосовані санкції: всі рахунки заблоковані, не можна сьогодні використовувати кошти, які є в моєї сім'ї", - заявив Медведчук, говорячи про розмір застави.
14:52 Сторона обвинувачення просить суд застосувати щодо Медведчука запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 10 липня з можливістю внесення застави у розмірі 300 млн 930 гривень.
У разі застави у Медведчука також вилучать закордонний паспорт і він носитиме електронний браслет.
14:42 Як заявила сторона обвинувачення, метою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Медведчука є забезпечення виконання підозрюваним покладеним на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробі переховуватися від органів досудового розслідування та суду.
Прокурор зазначив, що кримінальні правопорушення, що інкримінуються Медведчуку, відносяться до особливо тяжких, оскільки передбачають можливість покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.
14:25 В ході судового засідання сторона захисту заявила, що 40 нардепів готові взяти Медведчука на поруки, однак, суд відмовив у даному клопотанні.
Фото: Віктор Медведчук в суді (Віталій Носач, РБК-Україна)
Суд над Медведчуком проходить у Печерському райсуді Києва. Сторона обвинувачення просить для нардепа обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави в 300 млн гривень.
Сам Медведчук заявив, що не зможе заплатити заставу через арешт його рахунків. Як відомо, 19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України ввела санкції проти Медведчука і його дружини Оксани Марченко.
Під судом над Медведчуком зібралася група невідомих, представники "Нацкорпусу", правоохоронці та журналісти.
Фото: Віктор Медведчук приїхав до суду (Віталій Носач, РБК-Україна)
У чому підозрюють Медведчука
Віктору Медведчуку інкримінують держзраду і замах на розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму (ч.1 ст. 111, ч. 3 ст. 15 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Разом з Медведчуком у справі проходить і його соратник - нардеп Тарас Козак (за даними СБУ, він на даний момент знаходиться в Росії).
Як повідомили в СБУ і прокуратурі, нардепам оголосили про підозру за трьома епізодами. Один з них стосується родовища" Глибока " в Чорному морі, яке, за версією слідства, підозрювані передали російським окупантам в 2015 році. Крім того, спецслужби вважають, що Медведчук і Козак передали РФ інформацію про секретний військовий підрозділ України.
Детальніше про підозру Медведчуку на брифінгу розповіли генпрокурор Ірина Венедиктова та голова СБУ Іван Баканов.
Нагадаємо, підозру Медведчуку оголосили 11 травня 2021 року, але вручена в той же день вона не була оскільки правоохоронцям на той момент не вдалося встановити його місцеперебування. Враховуючи це, підозру було направлено за місцем проживання нардепа, а також за місцем роботи.
12 травня Медведчук прийшов в Офіс генпрокурора, де ознайомився з текстом підозри.