Рішення стосується міграційної кризи 2015 року
Суд Євросоюзу визнав протиправними дії Польщі, Угорщини та Чехії, які відмовилися приймати біженців під час міграційної кризи 2015 року. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Європейського суду.
У рішенні йдеться, що країни порушили таким чином власні зобов’язання за законодавством ЄС.
"Відмовившись виконувати тимчасовий механізм з розміщення людей, які шукали міжнародного захисту, Польща, Угорщина та Чеська Республіка не виконали власні зобов’язання відповідно до закону ЄС. Ці країни-члени не можуть посилатися ані на власну відповідальність за забезпечення правопорядку або дотримання міжнародної безпеки, ані на нібито помилки у механізмі розміщення, аби уникати застосування цього механізму", - йдеться у повідомленні суду.
У рішенні щодо справи "Єврокомісія проти Польщі, Угорщини і Чеської Республіки" (Тимчасовий механізм розміщення заявників на міжнародний захист), ухваленому 2 квітня 2020 року, суд підтримав позицію Єврокомісії.
Раніше канцлер Австрії заявляв, що його країна готова зміцнити кордони Євросоюзу силовиками, щоб припинити потік нелегальних мігрантів в Європу.
РБК-Україна писало, що президент Франції Еммануель Макрон заявив, що буде допомагати Греції стримувати потік мігрантів з Сирії.