Досліджується документація торгів ДП "НАЕК Енергоатом" по закупівлі устаткування на українські АЕС
За участі прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в Шевченківському районному суді міста Києва 11 лютого відбулось чергове судове засідання з розгляду конкурсних торгів ДП "НАЕК Енергоатом" щодо закупівлі устаткування на українські АЕС. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу САП у Facebook.
Як зазначається, в ході судового засідання було розглянуто обвинувального акту у кримінальному провадженні за обвинуваченням низки осіб, у тому числі екс-народного депутата Миколи Мартиненка, а також діючих і колишніх посадових осіб ДП "СхідГЗК" та ДП "НАЕК Енергоатом" за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.255, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.209 КК України, а саме: у заволодінні коштами вказаних підприємств в особливо великих розмірах, створенні злочинної організації та легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
"На засіданні судом оголошено надані прокурорами докази, а саме тендерну документацію, подану підприємствами - учасниками торгів, організованих ДП "НАЕК Енергоатом", щодо закупівлі устаткування на низку АЕС України", - у повідомленні.
Крім того, прокурором надано документи, що підтверджують факти заздалегідь визначення фірми "ШКОДА ДжіЕс" переможцем торгів ще до їх офіційного оголошення.
"Загалом на сьогоднішньому засіданні судом досліджено 11 томів справи", - додали у відомстві.
Відповідно до визначеного раніше судом порядку, на наступному судовому засіданні, що відбудеться о 9:00 год. 19 лютого 2019 року заплановано продовжити дослідження доказів сторони обвинувачення.
Як відомо, на початку серпня Апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції повернути на доопрацювання прокурорам справу Миколи Мартиненка. Крім Мартиненка обвинувальний акт стосується ще п'ятьох фігурантів. Це керівник ВАТ ОГХК Руслан Журило, гендиректор ДП "Східний ГЗК" Олександр Сорокін, перший заступник голови "Нафтогазу" Сергій Перелому, заступник гендиректора держконцерну "Ядерне паливо" Володимир Богданець і керівник дочірнього підприємства "Атомкомплект" у складі "Енергоатому" Валерій Васильків.
Крім того, детективи НАБУ розслідують ще два кримінальні виробництва щодо Мартиненка у справі заволодіння коштами дп НАЕК "Енергоатом" в різні періоди часу.
У жовтні минулого року у Шевченківському районному суді міста Києва зачитали обвинувальний акт у справі колишнього народного депутата Верховної ради Миколи Мартиненка.