Будівництво АЕС в Литві буде означати втрату ринку збуту української електроенергії, що надходить в країну через Білорусію, вважають аналітики Da Vinci AG.
У 2010 р. Білорусь імпортувала електроенергію з України по 0,045 дол за 1 кВт/год, а експортувала в Литву по 0,072 дол. Аналітики зазначають, що незважаючи на те, що сьогодні двостороння торгівля Києва та Вільнюса ускладнена, потенціал тристоронньої співпраці України, Литви та Білорусі в цій сфері значний. "Запуск будь-якої АЕС в регіоні, як у Литві, так і в Росії та Білорусі, означатиме втрату ринку збуту української електроенергії. У той же час, зазначимо, що до 2017 р. в Україні буде спостерігатися дефіцит енергогенеруючих потужностей через високий рівень їх зносу, що само по собі ускладнить експортні можливості країни", - зазначають в Da Vinci.
В цілому, як зазначають аналітики, проект Вісагінської АЕС здатен переформатувати ринок електроенергії на півночі Європи і Прибалтики. У разі успішного початку будівництва проекту, перспективи реалізації проекту Білоруської АЕС різко знизяться. Також втратити ринок країн Балтії може Росія.
Нагадаємо, що Литва парафувала договір про будівництво Вісагінської АЕС 30 березня. Початок роботи намічено на 2020-2022 рр.. Очікується, що в 2021 - 2028 рр.. вартість одного кВт/год. електроенергії буде коливатися в діапазоні 4,93 - 7,25 євроцентів. Запланований термін введення в експлуатацію - кінець 2020 рр..