Будівельний майданчик на Андріївському узвозі стала майстерні арт-терапії
На будівельному майданчику колишньої швейної фабрики "Юність" біля Андріївського узвозу в столиці розпочалися безкоштовні заняття з арт-терапії. Відвідувачі майстерні "Спонтанність і ритм" групи Overground-K малюють, танцюють і займаються музикою під відкритим небом, щоб розкрити свій творчий потенціал і позбутися від психологічних проблем, пов'язаних з життям у мегаполісі.
"Ритм асоціюється з маршем, конвеєром, пульсом - з рухом. Ритм мінливий, але абсолютно чесно оповідає про події. Спонтанність може асоціюватися і зі свободою, і з несформульованими, неоформленими проявами життя. Але без неї не може бути нового, іншого, такого, що зароджується. Спонтанність потрібна, щоб зробити перший крок до розкриття своїх творчих здібностей" , - каже науковий співробітник Київського університету ефективного управління і керівник групи Overground-K Віра Шевченко.
За її словами, організувати майстерню на будівельному майданчику спонукала виставка молодих художників, скульпторів і живописців "Самі".
"Мене вразив ефект експерименту, на який зважилася молодь. Будівельний майданчик, який все ще тільки планується зводити, вже служить місцем, де створюються живі і прекрасні зображення, пластичні форми. Більше того - сюди можна безперешкодно потрапити. Це не зал, відкрити експозицію в якому можна тільки з десятками дозволів. Такий майданчик - відритий для творчості не тільки обраних, а й людей, які тримали олівець в руці ще на шкільному уроці малювання - обов'язково потрібний місту" , - вважає Віра Шевченко.
Технічну допомогу в організації майстерні надала компанія "ЕСТА Холдинг", якій належить будівельний майданчик.
"Фестиваль творчих проектів під загальною назвою "Літо на Юності" був організований з ініціативи художніх спільнот і активної громадськості. Ми надали майданчик колишньої фабрики "Юність" для реалізації некомерційних культурних ініціатив і за короткий час отримали велику кількість заявок від бажаючих взяти участь у програмі фестивалю. цей експеримент вже зараз можна вважати вдалим, - говорить Антон Гливинський, директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій ЕСТА Холдинг. - Ми впевнені , що досвід , який ми отримуємо в ході проекту, буде корисний і застосуємо у процесі створення майбутнього культурного центру на Андріївському узвозі".
Відвідувачі майстерні можуть помалювати руками по склу, пограти на барабанах і потанцювати.
"Вміти" не обов'язково - вчіться у процесі і не бійтеся за результат. Намалювати, зіграти або станцювати "неправильно" неможливо, якщо ви зображує те, що відчуваєте" , - каже Віра Шевченко.
Лабораторія самопізнання і творчості на місці колишньої швейної фабрики відкрита для відвідувачів до кінця тижня.
Нагадаємо, навесні 2012 р. компанія "ЕСТА Холдинг", що входить до групи СКМ , ухвалила рішення побудувати культурний простір на території колишньої швейної фабрики "Юність". Власник групи СКМ Рінат Ахметов також заявив, що компанія допоможе столиці відновити архітектурний вигляд Андріївського узвозу. Під контролем київської громадськості була створена експертна рада, яка виробила концепцію майбутньої споруди - багатофункціональний культурний центр за принципом відкритого майданчика. Навесні 2013 р. на території будівельного майданчика було проведено мистецький фестиваль "SPACES: Архітектура спільного" , а з серпня тут експонуються роботи молодих скульпторів, графіків і живописців, об'єднані виставкою "Самі" .