Пристрасті навколо ФРС США: Кругман назвав Грінспена найгіршим главою центробанку в світі
Нобелівський лауреат з економіки Пол Кругман (на фото ліворуч) заявив, що Алан Грінспен (на фото праворуч), який очолював ФРС США до Бена Бернанке, є найгіршим керівником Центробанку у всьому світі. Про це повідомляє "Росія 24".
Колишній глава ФРС США Алан Грінспен випустив книгу The Map and the Territory ("Карта і територія"). За словами Грінспена, він роздумував над виникненням міхурів на фінансових ринках і над ірраціональною поведінкою інвесторів.
Далеко не всі оцінили роздуми Грінспена. Нобелівський лауреат по економіці 2008 р. Пол Кругман в своєму блозі у виданні New York Times заявив, що Грінспен - "найгірший глава центробанку в світі і просто погана людина".
"У своїй новій книзі Алан Грінспен заявляє, що на його переконання, він не несе відповідальності за те, що відбулося в економіці США в той час, коли він керував ФРС. Що не менш важливо - це прогнози Грінспена, які він зробив після свого відходу з ФРС. Зокрема, три роки тому він заявив, що "США ось-ось перетворяться на Грецію". Грінспен не тільки поганий економіст, він просто погана людина, яка відмовляється приймати відповідальність за свої помилки і прогнози, які він зробив, поки був на чолі ФРС США, так і після своєї відставки. Він продовжує робити все, що може, щоб сіяти зло в світі", - заявив Кругман.
Алан Грінспен очолював ФРС США майже 20 років: у період з 1987 по 2006 р. Багато економістів звинувачують його в проведенні дуже м'якої монетарної політики, яка створила умови для появи міхура на ринку нерухомості США.
Через рік після відставки Алана Грінспена з посади голови ФРС, у 2007 р. на ринку нерухомості США почалася іпотечна криза, яка в 2008 р. переросла у фінансову кризу, що охопила всю світову економіку.
При цьому, низка аналітиків вже відзначила, що наступний голова ФРС США - Джанет Єллен, яка очолить американський ЦБ на початку 2014 р. - працювала разом з Аланом Грінспеном і висловлювалася на користь ще м'якшого монетарного курсу.
За даними New York Times, в 1996 р. Єллен переконувала Грінспена в тому, що "невелике зростання інфляції не тільки не пошкодить економіці США, а, навпаки, буде корисним їй".