Міністри країн групи ОПЕК + (Організація країн експортерів нафти та інші країни включаючи Росію) на зустрічі 18 липня прийшли до угоди щодо видобутку. Починаючи з серпня 2021 року обмеження будуть скорочуватися на 0,4 млн барелів на добу щомісяця до поступового скасування коригування видобутку в 5,8 млн барелів на добу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-реліз ОПЕК.
Крім того, угоду про обмеження видобутку продовжено з квітня по грудень 2022 року.
Згідно з рішенням база відліку зниження видобутку нафти з травня 2022 року буде підвищена Саудівській Аравії з 11 до 11,5 млн б/с, для Росії - з 11 до 11,5 млн б/с, для ОАЕ - з 3,2 до 3,5 млн б/с, для Іраку - з 4,65 до 4,8 млн б/с, для Кувейту - з 2,8 до 2,96 млн б/с.
ОПЕК+ в минулому році погодила рекордне скорочення видобутку майже на 10 мільйонів барелів на добу на тлі спаду попиту, викликаного пандемією, і поступово знизила їх до приблизно 5,8 мільйона барелів на добу.
Група планувала пом'якшити зниження ще на 2 мільйони барелів на добу з серпня по грудень 2021 року, оскільки ціни на нафту піднялися до максимумів.
Раніше цього місяця спроба групи, в яку входять країни ОПЕК і Росія, узгодити нову політику видобутку не вдалася через розбіжності між Саудівською Аравією і Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ).
Хоча і Ер-Ріяд, і ОАЕ підтримували негайне збільшення обсягів виробництва, ОАЕ заперечували проти ідеї Саудівської Аравії про продовження загального пакту про управління поставками до грудня 2022 року в порівнянні з поточним планом з припинення його дії в квітні 2022 року.