ua en ru

Країни G20 домовилися не провокувати "валютні війни"

Країни-учасниці G20 домовилися не встановлювати обмінні курси валют в конкурентних цілях. Про це йдеться в підсумковому комюніке за підсумками зустрічі глав міністерств фінансів і керівників центральних банків "Великої двадцятки" в Москві.

Країни-учасниці G20 домовилися не встановлювати обмінні курси валют в конкурентних цілях. Про це йдеться в підсумковому комюніке за підсумками зустрічі глав міністерств фінансів і керівників центральних банків "Великої двадцятки" в Москві.

"Ми повні рішучості прискорити прогрес у відновленні балансу глобального попиту, в тому числі внутрішнього ребалансування допомогою структурних реформ. Для цього необхідно, щоб профіцитні економіки розширювали внутрішні джерела зростання, а дефіцитні економіки збільшували державні заощадження і підвищували конкурентоспроможність", - йдеться в документі.

Крім того, "двадцятка" підтвердила свої плани утримуватися від конкурентної девальвації валют. Як наголошується в комюніке, G20 має намір протидіяти всім формам протекціонізму і зберігати відкритість своїх ринків.

На думку учасників зустрічі, кредитно-грошова політика країн, що входять в G20, має бути спрямована на забезпечення стабільності внутрішніх цін та підтримку відновлення економіки у відповідності з діючими мандатами центральних банків "Великої двадцятки".

"Ми визнаємо підтримку, надану в останні роки глобальній економіці стимулюючими грошово-кредитними політиками країн, у тому числі нетрадиційними грошово-кредитними політиками", - йдеться в комюніке.

Читайте також: ЄЦБ не послаблюватиме євро, - Драгі

При цьому в документі підкреслюється, що учасники зустрічі не забувають про ризики і вимушены негативні побічні ефекти, викликані тривалими періодами пом'якшення кредитно-грошової політики.

У лютому фінансова G20 вже домовлялася утримуватися від конкурентної девальвації валют. Текст комюніке був практично ідентичний з тим, яке оприлюднене сьогодні.

Також міністри фінансів країн "великої сімки" оприлюднили спеціальну заяву, спрямоване на ослаблення напруженості навколо проблеми обмінних курсів.

Конкурентна девальвація - послідовні навмисні дії урядів і центробанків декількох країн з досягнення відносно низького обмінного курсу для своєї національної валюти, з метою збільшення власних обсягів експорту. Збільшення обсягів експорту відбувається за рахунок зниження в місцевій валюті собівартості виробництва вітчизняних підприємств-експортерів та можливості знизити ціни на продукцію експортерів.

Явище валютних війн до останнього часу було досить рідкісним. Однак в останні роки ряд країн вдаються до цього інструменту. Китай довгий час занижує вартість юаня, щоб утримати обсяги торгівлі. Центробанк Японії має намір друкувати більше ієн, щоб здешевити валюту. Президент Франції Франсуа Олланд недавно заявив, що ЄЦБ слід здешевити євро, щоб збільшити конкурентоспроможність європейських товарів на світовому ринку.

G20