ua en ru

Очікування ринку по дефолту України різко підвищилися через відмову від зближення з ЄС

Після того, як влада України заявила про можливу відмову від зближення з ЄС на користь зміцнення відносин з Росією, вартість страховки від невиплат по українському боргу різко виросла.

Після того, як влада України заявила про можливу відмову від зближення з ЄС на користь зміцнення відносин з Росією, вартість страховки від невиплат по українському боргу різко виросла. Про це повідомляє "Росія 24".

Вартість страховки від невиплат по боргу на п'ять років з використанням кредитних дефолтних свопів сильно виросла минулого тижня, але після зростання показник впав на 12 базисних пунктів і склав 956 пунктів станом на 05:12 за київським часом.

Зараз це один з найвищих показників в світі, попереду тільки Аргентина, Венесуела і Кіпр. При цьому прибутковість доларових облігацій з терміном погашення в 2023 р. майже не змінилася і складає 6,78%.

"Україна бореться з рецесією і терміново потребує допомоги, яку ЄС не може або не хоче запропонувати. В основному, це відноситься до фінансової допомоги, яку відмовляється надати країні МВФ. Тим часом, ЄС не дуже яро прагнув умовити фонд прийняти м'якшу позицію по Києву. В цілому, інтереси України в області економіки і бізнесу знаходяться в близьких економічних відносинах з ЄС, - вважає старший економіст IHS Global Insight по Росії і країнам СНД Ліліт Геворгян. - Незважаючи на недавню напруженість, Україна і Росія вже є близькими комерційними партнерами. Але в довгостроковій перспективі Україна потребує економічного зближення з ЄС, проте через поточні економічни труднощі зараз Київ меншою мірою замислюється про довгострокові вигоди".

Також вона сказала, що 825 млн дол., які ЄС пообіцяв Україні в якості допомоги у разі підписання угоди, є недостатньою сумою для вирішення фінансових проблем.

Зараз економіка України знаходиться в рецесії. За словами прем'єр-міністра країни Миколи Азарова, ВВП за підсумками 10 місяців знизився на 0,6%. Судячи з усього, рецесію Україна в 2013 р. подолати не зможе, незважаючи на те, що в бюджеті на поточний рік закладено зростання на рівні 3,4%.

Дефіцит бюджету за підсумками минулого року склав 3,6%, без урахування інших зобов'язань уряду, а цього року, з урахуванням всіх статей, показник може досягти 5,6%. З урахуванням цих чинників і дефіциту рахунку поточних операцій, який в 2013 р. може скласти близько 8,1%, ростиме державний борг. У 2012 р. держборг знаходився на рівні 72% ВВП, а в 2013 р. очікується зростання до 78%.