ua en ru

Столичні депутати звинувачують опозицію в безвідповідальності перед людьми

Опозиція цілком і повністю винна в ескалації напруженості в столиці України. Політики, які виводять людей на вулиці, зобов'язані нести відповідальність за поведінку людей, зобов'язані контролювати ситуацію, вважає голова депутатської фракції Партії регіонів у Київській міській раді Олексій Омельяненко.

"І з точки зору закону, і з точки зору елементарної людської етики, політики, які закликають людей взяти участь у своїх політичних акціях, зобов'язані нести відповідальність за поведінку людей, за їх безпеку, за те, щоб у ході акцій не порушувалося законодавство. Бо в іншому випадку люди, повіривши в політиків, ризикують постраждати", - зазначив Олексій Омельяненко.

За його словами, "опозиція, яка закликала народ на так зване "віче", і підкреслює мирний характер своїх акцій, цілком і повністю несе провину за те, що сталося. За здоров'я сотень людей, постраждалих в ході заворушень 19-20 січня.

За те, що тисячі людей опинилися втягнутими в побоїще. Повторюю, політик, який покликав людей на акцію, не має права говорити потім, що він не контролює ситуацію. Він зобов'язаний або взяти відповідальність за подію на себе, або публічно заявити про відхід з політики. Але в опозиціонерів не вистачає сміливості зробити ні перше, ні друге", - зазначив Олексій Омельяненко.

"Опозиція, яка заявляє претензії на управління країною, в результаті не може впоратися з керуванням відносно невеликою кількістю людей. Це говорить про те, що рівень підтримки лідерів опозиції надзвичайно низький. Опозиція не є силою, здатною представляти інтереси навіть невеликого числа громадян, не кажучи вже про інтереси значної частини країни. І нарешті, це означає, що опозиція не є силою, здатною гарантувати мир і спокій у нашій країні" , - підсумував Олексій Омельяненко.

Нагадаємо, що 19 січня в Києві після завершення "Народного віче", організованого опозицією, частина учасників акції рушила до урядового кварталу, оцепленного правоохоронними органами. Після початку сутичок представників "Правового сектора" з міліцією на вулиці Грушевського опозиція оголосила "Правий сектор" провокаторами і заявила, що не контролює ситуацію. В результаті зіткнень, що тривали всю ніч, постраждали, в тому числі важко, сотні громадян . За фактом подій на вулиці Грушевського розпочато кримінальне провадження за статтею 294 КК України "Масові заворушення".