Чи варто скуповувати дефіцитні продукти про запас: порада експерта
Дефіцит продуктів в окремих торгових мережах в Україні часто пов'язаний з тим, що вони не розраховуються з постачальниками. Запаси продуктів робити не обов'язково, оскільки дефіциту не очікується.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав голова "Української Асоціації постачальників торговельних мереж" Олексій Дорошенко.
Причини дефіциту
"Окремі продукти зникають з продажу не тільки тому, що їх взагалі немає. Їх просто немає в конкретній торговій точці. Тому якщо ви не бачите якогось продукту, пошукайте в іншому місці", - сказав він.
За його словами, деякі торгові мережі втратили всього 20-30% асортименту, тобто звузили його рівно до того, що люди хочуть купувати. А в деяких "гіпермаркетах" майже порожньо. "Проблема тільки в одному - вони не оплачують попередні поставки, які були зроблені ще на початку року і в період активні військових дій", - повідомив Дорошенко.
Крім того, зараз порушені поставки між областями і ніхто не везе продукцію в місця, де виник дефіцит.
Чи варто робити запаси
Експерт не рекомендує робити запаси продуктів через побоювання, що вони можуть пропасти зовсім. "Всі питання поступово вирішуються, а ситуація змінюється щодня. Тому говорити про який-небудь дефіцит не доводиться. Але "вистрілювати" так чи інакше воно буде", - сказав він, зазначивши відсутність поставок овочів і черешні з окупованих територій.
Нагадаємо, голова "Української Асоціації постачальників торговельних мереж" Олексій Дорошенко прогнозує, що дефіцит солі в Україні буде ліквідовано найближчим часом за рахунок поставок з європейських країн. Ціни на неї піднімуться, проте на гаманцях українців це майже не позначиться.
Термінові і важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.