Ставнійчук: Завершується процес внесення пропозицій щодо персонального складу Конституційної Асамблеї
На виконання указу Президента "Питання формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї" завершується процес внесення пропозицій щодо персонального складу Конституційної Асамблеї (66 осіб). Як заявила радник Президента України, керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук, відповідні пропозиції вносяться з урахуванням порядку, передбаченого схваленою концепцією. Про це повідомляє прес-служба Президента.
"Станом на 3 квітня надійшли пропозиції від 43 суб'єктів щодо 58 осіб", - зазначила радник Президента, додавши - повністю свої квоти використали Національна академія наук України, національні галузеві академії та академічні наукові установи, наукові установи та вищі навчальні заклади.
Профільні громадські організації та незалежні експертно-аналітичні центри також активно скористалися запропонованою можливістю внести кандидатури до персонального складу Конституційної Асамблеї. Зокрема свої кадрові пропозиції Президентові внесли Асоціація народних депутатів України, всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування (Асоціація міст України, Асоціація сільських та селищних рад, Українська асоціація районних та обласних рад), Асоціація суддів, Асоціація суддів Конституційного Суду, Спілка адвокатів, Союз юристів, Центр політико-правових реформ. Очікується, що найближчим часом пропозиції надійдуть також від Конфедерації вільних профспілок України, Громадського консорціуму виборчих ініціатив.
Говорячи про політичні сили, радник Президента зазначила: парламентські фракції БЮТ-Батьківщина, НУ-НС, а також партії "Фронт змін", "Сильна Україна", "Свобода", "УДАР Віталія Кличка" не надали кандидатур. Водночас своїх представників до Конституційної Асамблеї делегували парламентські фракції Партії регіонів, КПУ, Народної Партії, групи "Реформи заради майбутнього". Також кандидатури внесли Соціалістична партія України та партія "Єдиний центр".
Нагадаємо, раніше Ставнійчук заявила, що Конституційна Асамблея після створення обговорить з Венеціанською комісією реформи правосуддя.