Статуя Свободи знов відкривається для відвідувачів
Головний символ США - Статуя Свободи - в найближчі дні відкриється для відвідин, незважаючи на бюджетну кризу, що продовжується. Владі штату Нью-Йорк вдалося досягти домовленості з федеральним урядом, передає агентство Reuters.
Місцева влада щодня виплачуватиме Національній парковій службі 61,6 тис. дол. з власних коштів.
Відключення уряду призвело до закриття значної частини федеральних установ, до яких відносяться і національні визначні пам'ятки. Так, Статуя Свободи була закрита для відвідин всі 11 днів бюджетної кризи.
Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо відзначив, що Статуя Свободи щорічно привертає в США мільйони відвідувачів і її закриття зробило негативний вплив на місцеву економіку та індустрію туризму.
Угод з федеральним урядом досягли також влада штатів Арізона і Південної Дакоти, що побажали відкрити для відвідин визначні пам'ятки, які знаходяться на їх територіях. Так, завдяки їх готовності самостійно оплачувати утримання пам'ятників культури, туристи знов зможуть відвідати Гранд-Каньйон в Арізоні і гору Рашмор в Південній Дакоті, на схилі якої висічені особи чотирьох Президентів США, з іменами яких пов'язані пам'ятні для країни дати, - Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Аврама Лінкольна і Теодора Рузвельта.
США вступають в 12-й день "відключення" уряду. Конгрес США не встиг у встановлений термін затвердити бюджет на фінансовий рік. Республіканці, контролюючі палату представників, стримали обіцянку і заблокували дію реформи охорони здоров'я. У результаті близько 80 тис. службовців держапарату були вимушені піти в безстрокову відпустку. По виплаті ним заробітної плати заднім числом Білий дім і конгрес вже домовилися. Барак Обама і конгресмени продовжують переговори про бюджет. Пропозицію про часткове фінансування держоб'єктів до врегулювання розбіжностей американський лідер відкинув.