Стартова ціна продажу 25% "Київенерго" складе 432,305 млн грн, 45%"Західенерго" - 1 млрд 932 млн грн. Таку заяву зробив голова Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Тепер скажу, як ми цю ціну обрали. У кожної компанії у пакеті акцій, який виставляється на приватизацію, є оціночна вартість - це стандартизована вартість, яка робиться по показниках балансу. Це перша оцінка, яку ми маємо. І друга оцінка - те, що ми беремо, це капіталізація по фондовому ринку. Для того, щоб не було якихось спекулятивних настроїв, щоб в останній день зіграти на підвищенні чи на пониженні... ми беремо середню (оцінку) за останні 6 місяців по фондовому ринку",- повідомив Рябченко.
Крім того, він зазначив, що умови продажу будуть однакові і для "Західенерго", і для "Київенерго". "Ми побудували технологічну приватизацію електроенергетики таким чином, що у всіх елекрогенеруючих компаній будуть подібні умови продажу. І у "Західенерго", і у "Київенерго" , і у "Дніпрооенерго" умови конкурсу (продажу) будуть однакові. І у тих, що будуть (продажі) на наступний рік - "Центренерго" і "Донбасенерго" - всі (умови) будуть абсолютно ідентичні... За основу (продажу) енергетичних компаній ми беремо умови, які висувалися до учасників конкурсу у 2001-2002 роках (під час приватизації)",- сказав Рябченко.
За його словами, умови продажу будуть містити два основні положення:
"Головна вимога, яка існує, - це учасник конкурсу повинен бути компанією, яка професійно займається тим самим, що і приватизована компанія, або володіє не менше як 50% компанії, яка займається тим самим, що і компанія, яка приватизується. Якщо йде мова про обленерго, то воно повинно бути такою самою компанією, яка транспортує електроенергію. І учасник повинен мати обсяги транспортування електроенергії не менше, ніж 30% від того об'єкту, який відправляється на продаж", - розповів Рябченко.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України в травні 2011 р. прийняв рішення про передачу ФДМУ держпакетів акцій 11 енергетичних компаній для продажу. 25% плюс 1 акція цих компаній залишені в НАК "Енергетична компанія України". Ринкова вартість цих активів оцінюється приблизно в 750 млн дол.
Раніше, у квітні 2011 р., міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявляв, що при проведенні приватизаційних конкурсів перевага буде надаватися тим інвесторам, які готові вкладати максимальний обсяг інвестицій у модернізацію приватизованих компаній.
Рябченко підписав 30 червня 2011 р. помісячний план-графік для продаж у III-IV кварталах 2011 р. пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних компаній.
Згідно з цим планом, у серпні 2011 р. планувалося оголосити тендер на продаж 25% акцій ВАТ "Київенерго", 50% акцій ВАТ "Закарпаттяенерго", 45% акцій ВАТ "Західенерго", 21% акцій ВАТ "Черкасиобленерго". У вересні ц.р. повинен бути оголошений тендер на продаж 50% акцій ВАТ "Вінницяобленерго", 45% акцій ВАТ "Крименерго", 50% акцій ВАТ "Дніпробленерго". У жовтні 2011 р. запланований конкурс на реалізацію 25,999% акцій ВАТ "Тернопільобленерго", 45% акцій ВАТ "Чернівціобленерго", 28% акцій ВАТ "Дніпроенерго", 40% акцій ВАТ "Донецькобленерго".