Історик досліджував історію Радянського союзу та комуністичну ідеологію
Видатний дослідник Голодомору, вчений, публіцист Роберт Конквест пішов з життя у віці 98 років. Про це повідомляє видання The Telegraph.
Як зазначає видання, Конквест помер 3 серпня у своєму будинку в Пало-Альто (Каліфорнія) від пневмонії.
Роберт Конквест був полемістом, але, насамперед, він був істориком, одним з видатних учених свого часу, чиї книги змінили уявлення про комунізм в цілому.
Варто також зазначити, що Конквест брав участь у Другій світовій війні, до 1956 року працював на дипломатичній службі, а вже тільки після цього став письменником.
Над своєю чи не найбільш значущою книгою "Великий терор: сталінські чистки 30-х" він завершив роботу у 1968 році. Праця грунтувалась як на офіційних радянських даних, так і на свідченнях українських і російських утікачів від радянського режиму.
Пізніше вийшла друком книжка "Жнива скорботи: радянська колективізація і терор голодом", що розповідає про Голодомор в Україні та на інших територіях СРСР. Радянські громадяни могли отримати доступ до цієї роботи, тільки слухаючи потай радіо "Голос Америки".
Окрім того, дослідник одним з перших передбачив розпад Радянського Союзу.
У 2005 році історик був нагороджений найвищою цивільною нагородою у Сполучених Штатах Америки - "Президентською медаллю Свободи".
Що ж стосується України, того ж року чинний на той час Президент України Віктор Ющенко за вагомий особистий внесок у дослідження голодоморів в Україні нагородив Роберта Конквеста орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.
Нагадаємо, в Іспанії через 400 років поховали Мігеля де Сервантеса.