Якщо це рішення не буде оскаржено наступними апеляційними скаргами, Флінн буде вільний
Федеральний апеляційний суд більшістю голосів виніс рішення про припинення судової справи проти екс-радника Трампа Майкла Флінна. Якщо це рішення не буде оскаржене наступними апеляційними скаргами, Флінн буде вільний.
Про це повідомляє телеканал CNN.
Наголошується, що суд поклав край тривалому судового протистояння, яке набуло ще більшого значення в політичних дебатах навколо розслідування втручання Росії у президентські вибори в США в 2016 році.
Суд наказав нижчій інстанції задовольнити клопотання уряду в особі Міністерства юстиції про припинення справи проти Флінна і скасував рішення судді федерального округу Колумбія Еммета Саллівана, який планував провести слухання за участю незацікавлених осіб щодо подальшого розгляду, пише Reuters.
Суддя Салліван 12 травня призначив додаткові слухання про причини згортання справи та відкликання обвинувачень проти екс-радника Трампа. Вони мали відбутися 16 липня. Відповідачем було визначено міністерство юстиції.
Салліван також мав намір з'ясувати, чи є підстави притягувати Флінна до відповідальності за брехню.
Якщо нинішнє рішення не буде оскаржене наступними апеляційними скаргами, Флінн буде вільним.
Президент США Дональд Трамп привітав рішення суду і поставив питання чи прозвучать вибачення від колишніх високопосадовців, яких він вважає відповідальними за порушення справи щодо Флінна.
"Чи Джеймс Комі (екс-директор ФБР, - ред), або його група брудних копів вибачаться перед Майклом Флінном (та багатьма іншими) за те, що вони зробили, щоб зруйнувати його життя? А Роберт Мюллер (колишній спеціальний прокурор США, який очолював розслідування щодо втручання Росії у політичні процеси у США, - ред.) та його злі поплічники-демократи - чи вони скажуть: "Нам дуже шкода"? А як щодо Обами та Байдена?", - написав він у Twitter.
Раніше Трамп заявив, що готовий повернути Флінна в свою адміністрацію.
У 2017 році Флінн вирішив співпрацювати з ФБР у справі про контакти американського президента з урядом Росії. Раніше він офіційно визнав свою провину в тому, що він повідомив Федеральним бюро розслідувань (ФБР) неправдиві відомості про свої контакти з РФ.
Зокрема, екс-радник глави США Дональда Трампа з безпеки визнав, що, не маючи відповідних повноважень, обговорював по телефону з російським послом у США Сергієм Кисляком санкції Вашингтона проти РФ, а згодом дав неправдиві свідчення про зміст цієї розмови.