США схиляються до відмови в екстрадиції Гюлена в Туреччину, - WSJ
США не переконали докази, надані Туреччиною, про причетність Гюлена до перевороту
Сполучені Штати Америки (США) схиляються до відмови в екстрадиції Фетхуллаха Гюлена, якого в Туреччині підозрюють в організації держперевороту. Про це йдеться в повідомленні видання The Wall Street Journal.
Як повідомляється, офіційні особи США не очікують екстрадиції Гюлена, тому як їх не переконали докази, надані Туреччиною, про його причетності до перевороту. Разом з тим, вони стурбовані публічними заявами офіційних осіб Туреччини з погрозами в адресу США.
"Американські і турецькі офіційні особи в приватному порядку обговорювали сценарії, при яких Фетхуллах Гюлен може бути екстрадований, але американську владу ще потрібно переконати у тому, що є причина для екстрадиції", - йдеться в повідомленні.
Крім того, на думку американських чиновників, чим більше турецькі офіційні особи, включаючи президента і прем'єр-міністра, будуть говорити публічно про передбачувану роль Гюлена у перевороті і вимагати його негайної передачі, тим менше ймовірність, що така передача відбудеться.
"Остаточне рішення (про екстрадицію Гюлена, - ред.) не було прийнято, а дискусії про його видачу, як очікується, триватимуть протягом декількох місяців... Тим не менше, серед людей, знайомих з обговоренням цього питання, деякі заявили, що не можуть уявити собі сценарій, в якому Гюлен в кінцевому рахунку буде переданий турецькій владі", - йдеться в повідомленні.
Крім того, чиновники США також зазначили, що поведінка президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана після спроби перевороту викликає сумніви з приводу достовірності доказів винності Гюлена.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд в Туреччині заочно заарештував Гюлена.