США дозволили Південній Кореї купувати іранську нафту
Сеул отримав тимчасовий дозвіл на закупівлі в Ірані газового конденсату і проведення транзакцій, пов'язаних з оплатою поставок
Південна Корея стала першою країною-виключенням з санкцій Сполучених Штатів Америки, метою яких є скорочення експорту іранської нафти. Про це сказано в заяві офіційного представника південнокорейського уряду, передає РБК-Україна, посилаючись на Reuters.
Зазначено, що Південна Корея залишається одним з найбільших імпортерів іранської нафти і газового конденсату в Азії. Підкреслюється, що поставки іранської ресурсів мають критичну важливість для корейської нафтохімічної промисловості.
Так, минулого тижня Сеул звернувся до Штатів із проханням забезпечити "максимальну гнучкість" у питанні введення вторинних санкцій, які могли торкнутися і Південної Кореї.
Таким чином південнокорейські імпортери отримали тимчасовий дозвіл на закупівлі в Ірані газового конденсату і проведення транзакцій, пов'язаних з оплатою поставок. Відповідно до законодавства США, ці послаблення можуть бути гарантовані Південній Кореї на термін до 180 днів.
Як писало РБК-Україна раніше, державний секретар США Майк Помпео і глава Мінфіну США Стівен Мнучін зробили офіційну заяву, згідно з якою восьми країнам буде дозволено купувати нафту в Ірану без ризику санкцій. Держсекретар підкреслив, що натомість країни повинні будуть продемонструвати "істотне скорочення" поставок сирої нафти з цієї країни.
Також анонсувалося, що повний список країн Держдеп оприлюднить у понеділок, 5 листопада.
Нагадаємо, Адміністрація президента США Дональда Трампа відновлює всі санкції проти Ірану, які були зняті в рамках ядерної угоди 2015 року. Так, санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства, банкової і всіх інших галузей, що стосуються економіки.
Додамо, Іран відреагував на відновлення санкцій США. У МЗС країни заявили, що нові санкції США будуть в основному мати "психологічний вплив".