У США після перемоги Трампа обговорювався план зі зняття санкцій з Росії, - Reuters
Від України очікували пом'якшення позиції з антиросійських санкцій в обмін на контракт на поставку турбін
Американський проект будівництва атомних реакторів на Близькому Сході, який підтримував після перемоги Дональда Трампа на виборах і його тодішній радник Майкл Флінн, передбачав зняття з Росії санкцій. Про це свідчать документи, які раніше не оприлюднювалися, повідомляє Reuters.
Згідно з електронним листуванням, що опинилося у розпорядженні агентства, відразу після перемоги Трампа агентство ACU Strategic Partners, яке спеціалізується на консультуванні у сфері атомної енергетики, розраховувало, що Флінн і обраний президент США будуть частиною угоди.
"Перемога Дональда Трампа змінює правила гри, тому що його основним зовнішньополітичним завданням є стабілізація відносин США з Росією, які зараз перебувають на історично низькому рівні", - йдеться в листі керуючого ACU Алекса Копсона від 16 листопада 2016 року його бізнес-партнерам.
В іншому листі, який було написано від імені ACU, говорилося про можливе сприяння у врегулюванні ситуації навколо України, а саме про сприяння в отриманні українською держкомпанією "Турбоатом" контракту на 45 млрд доларів на створення турбін для реакторів в Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу.
В обмін же український уряд мав би пом'якшити свою позицію щодо зняття антиросійських санкцій.
Крім того, взяти участь в угоді, нібито повинні були б також російська корпорація "Росатом" і французька AREVA.
При цьому, як зазначає агентство, з документів не зрозуміло, чи зробив Флінн конкретні кроки, щоб просунути цю пропозицію Трампу і його помічникам.
Нагадаємо, раніше колишній радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Флінн офіційно визнав свою провину в тому, що повідомив Федеральному бюро розслідувань неправдиві відомості про свої контакти з Росією.