Міністерство внутрішньої безпеки США зобов'язало операторів ключових трубопроводів, по яких транспортуються небезпечні рідини та природний газ, забезпечити необхідні заходи захисту від кібератак. Це вже друга директива управління транспортної безпеки з травня цього року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Голос Америки".
Перша була видана після того, як злом комп'ютерних систем трубопровідної компанії Colonial Pipeline на кілька днів паралізував поставки палива на південному сході США.
У відомстві заявили, що це рішення пов'язане із загрозою для кібербезпеки трубопровідних систем.
"Життя і благополуччя американського народу залежать від нашої колективної здатності захистити критично важливу інфраструктуру нашої країни від загроз, що розвиваються", - заявив міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас.
Директива вимагає, щоб перераховані відомством трубопроводи вжили певних заходів для захисту від атак з використанням програм-вимагачів та інших загроз у сфері інформаційних технологій, впровадили план дій у надзвичайних обставинах, а також провели перевірку своїх систем кібербезпеки.
Нагадаємо, 8 травня, компанія Colonial Pipeline заявила, що потрапила під хакерську атаку, тому змушена відключити частину своїх систем. Причетною до кібератаки вважають групу хакерів під назвою "DarkSide".
Агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела писало, що для відновлення роботи Colonial Pipeline заплатила хакерам 5 млн доларів у криптовалюті. Однак пізніше американські ЗМІ розповіли, що розмір викупу хакерам нібито становив 90 млн доларів.
Як повідомляло РБК-Україна, Colonial Pipeline заплатила хакерам викуп, щоб відновити роботу паливного трубопроводу. За словами гендиректора Джозефа Блаунта, сума викупу склала 4,4 млн доларів.