Американський атомний авіаносець Джордж Вашингтон і кораблі супроводу відправлені в Південно-Китайське море. Кінцевою метою маршруту угруповання може стати як акваторія острови Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао), так і островів Спратлі.
Протиріччя навколо о. Сенкаку стосується Китаю і Японії, Пекін заявляє про історичні права на дану територію, в той час як Токіо де-факто контролює їх. У випадку з архіпелагом Спратлі, до складу якого входять близько 100 відносно великих островів, в суперечці беруть участь Китайська Республіка (Тайвань), В'єтнам, Малайзія, Філіппіни, Бруней і КНР.
За оцінками західних експертів, в будь-якому випадку крок США можна розглядати як ініціативу щодо стримування амбіцій Китаю. Відзначимо, що у вересні ц.р. до складу військово-морських сил КНР увійшов перший авіаносний крейсер, що значно посилило їх бойовий потенціал. У свою чергу Японія і В'єтнам є ключовими союзниками США для просування їх інтересів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
До одержання наказу на заняття нових позицій угруповання перебувало на базі у В'єтнамі. Крім нього в західній частині Тихого океану виконує завдання угруповання на чолі з авіаносцем Джон Стенніс.
Відзначимо, що обидва авіаносця є кораблями класу "Німіц" - найбільшими бойовими кораблями в світовому океані.
Читайте також: Японія закликає КНР до переговорів щодо спірних островів