США мають намір створити в Перській затоці єдину систему ПРО, яка протистоятиме іранській ядерній загрозі
США найближчим часом готові приділити пильну увагу забезпеченню безпеки країн Перської затоки від іранської ядерної загрози. В ході переговорів "на полях" Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй держсекретар США Гілларі Клінтон провела нараду з представниками країн-учасниць Ради по співпраці країн Персидської затоки. На цій нараді вона повинна окреслити контури нової системи безпеки в регіоні, передає Reuters з посиланням на високопоставлених чиновників в американському Держдепартаменті.
За словами одного зі співрозмовників агентства, в якості основної небезпеки для країн Перської затоки в американському зовнішньополітичному відомстві розглядають "ракетну загрозу". У зв'язку з цим США планують створити в регіоні єдину систему протиракетної оборони.
"Для відсічі ракетної загрози необхідний регіональний підхід, - пояснює джерело в зовнішньополітичному відомстві. - "Оскільки для побудови ефективної протиракетної оборони країна повинна, принаймні, володіти радарами на території суміжних держав".
Вищезгадане джерело, а також чиновники з адміністрації Президента США не приховують, що під "ракетною загрозою" мається на увазі загроза з боку Ірану, який продовжує розробку ядерної програми. Особливо загострює обстановку в регіоні той факт, що в сирійському конфлікті країни Перської затоки підтримують опозицію, а офіційний Тегеран - режим Президента Башара Асада.
Співрозмовник Reuters у Держдепартаменті також повідомив, що США займуться установкою і оснащенням систем протиракетної оборони в країнах-учасницях Ради зі співробітництва країн Перської затоки (до неї входять Саудівська Аравія, Бахрейн, Оман, ОАЕ, Кувейт і Катар). За інформацією джерела, перші контракти на поставку протиракетних систем можуть бути укладені вже "найближчим часом". Подробиці він повідомити відмовився.
Відзначимо, що компанія "Lockheed Martin", яка є найбільшим постачальником озброєнь за замовленнями Міністерства оборони США, ще в грудні 2011 р. підписала контракт на 1,96 млрд дол. на поставку в ОАЕ двох протиракетних комплексів наземного базування. Це перша закордонна поставка наземних систем ПРО з США. За словами представників компанії, інші країни Перської затоки також проявляють інтерес до даного виду озброєнь.
Читайте також: Президент Польщі Коморовський хоче побудувати в країні власну систему ПРО