США можуть обмежити торгівлю деривативами з російськими компаніями і заборонити видавати їм короткострокові позики, повідомляє Bloomberg.
США можуть обмежити торгівлю деривативами з російськими компаніями і заборонити видавати їм короткострокові позики, повідомляє Bloomberg.
Такі санкції на Росію можуть накласти, якщо "заходи, які вже введені для того, щоб похитнути позицію Володимира Путіна і змусити його відмовитися від підтримки повстанців на Східній Україні, зазнають невдачі", йдеться в повідомленні агентства.
Інформацію про те, що подібний варіант обговорюється, виданню підтвердив неназваний представник Міністерства фінансів США. "Більш жорсткі обмеження можуть бути накладені, якщо в них буде необхідність", - переказує видання його слова.
Зараз під заборону США потрапили тільки середньо - і довгострокові позики для деяких російських банків. 29 липня США розширили санкційний перелік, вперше ввівши секторальні санкції. У список секторальних санкцій SSI (Sectoral Sanctions Identifications) потрапили ВТБ, Банк Москви і Россельхозбанк. Активи включених до нього компаній не заморожуються. Також це не передбачає ізоляції компаній від американської фінансової системи. Фактично мова йшла про обмеження доступу банків до іноземного кредитування.
Ці банки не зможуть залучати позики у американських банків і інвесторів, будь то облігації або кредити. Заборона не поширюється на борг терміном менше 90 днів, тобто доступ до міжбанківського ринку короткострокових позик поки їм відкрито. Також американські банки можуть продовжувати надавати кореспондентські та клірингові послуги російським банкам з цього списку.
31 липня під аналогічні санкції ЄС потрапили ще кілька російських банків. Сбербанку, ВТБ, Газпромбанку, Зовнішекономбанку і Россельхозбанку обмежили доступ до ринку довгострокового кредитування. Вони потрапили під обмежувальні заходи, згідно з яким громадянам і компаніям Євросоюзу заборонено купувати або продавати нові акції, облігації або "подібні фінансові інструменти з терміном обігу більше 90 днів, випущені банками, які потрапили в список. Йдеться про фінансових установах, в яких частка власності держави досягає більше 50%, їх "дочок" і тих, хто діє від їх імені.
Обмеження ЄС не поширюються на дочірні організації, зареєстровані в ЄС. Це відноситься, насамперед, до австрійським «дочкам» Ощадбанку і ВТБ - Sberbank Europe і VTB Bank (Austria). VTB Bank Austria включає в себе підрозділи в Німеччині (VTB Bank Deutschland) і Франції (VTB Bank France). Sberbank Europe управляє мережею з дев'яти дочірніх банків у восьми країнах Центральної та Східної Європи.
Заборона стосується цінних паперів, які можуть передаватися від одного учасника іншому ринку (transferable securities), тобто акцій, депозитарних розписок, облігацій, та інструментів грошового ринку (векселі, депозитні сертифікати, комерційні папери). Але немає у списку банківських кредитів, з чого випливає, що російські держбанки зможуть залучати позики від європейських банків. Не обмежені і можливості залучення європейських вкладів, міжбанківські депозитні операції, платіжні послуги.
29 липня на брифінгу для журналістів президент США Барак Обама оголосив про введення нових санкцій проти ключових секторів російської економіки. "Сьогодні США оголошують про введення нових санкцій проти Росії в ключових секторах російської економіки: енергетика, озброєння і фінанси. США обмежать експорт товарів і технологій у ці сектори російської економіки. Також заблокуємо експортне кредитування проектів у цих областях", - сказав він.
Обама підкреслив, що санкції торкнуться "великої кількості російських банків і оборонних компаній".