Середня заробітна плата нових співробітників знизилася на 10% в порівнянні з показниками на першу половину лютого 2022 року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дослідження експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua.
Середня заробітна плата у квітні у всіх відкритих вакансіях становить 18,7 тис грн.
Найменше постраждала від кризи на ринку праці ІТ-галузь. Частка пропозицій роботи для ІТ-фахівців значно перевищує пропозиції роботи для представників інших професій.
В середньому по всім регіонам України айтівцям в квітні пропонують 108,1 тис грн, в минулому місяці середня заробітна плата в ІТ-сфері становила 86,5 тис грн.
Середня заробітна плата у вищому менеджменті в квітні становить 63,2 тис грн. Проте в умовах війни кількість пропозицій роботи для директорів значно знизилася.
Новою тенденцією на ринку праці є те, що стикаючись з проблемами працевлаштування через вкрай низьку кількість вакансій, висококваліфіковані спеціалісти, зокрема, фахівці топового рівня погоджуються на посади нижчої кваліфікації.
До п’ятірки професійних сфер, в яких в квітні пропонують високі зарплати, увійшли також спеціалісти сфери маркетинг, реклама, PR з середньою місячною виплатою 26,6 тис грн, фахівці зі сфери видобуток сировини (26,5 тис грн), а також спеціалісти сфери будівництва (25,3 тис грн).
До п’ятірки професій з найнижчими зарплатами в квітні увійшли менеджери з персоналу (15,5 тис грн), фахівці сфери медицини, фармацевтики (14,9 тис грн), фахівці сфери HoReCa (14 тис грн). Найнижчі зарплати в квітні в середньому пропонують у сільському господарстві (13,3 тис грн) та в автомобільному бізнесі (11 тис грн).
Київ, який у березні втратив лідерство по розміру заробітної плати, поступово повертає свої позиції. В січні в столиці в середньому пропонували 31 тис грн, в першій половині лютого – 30,2 тис грн, в березні – 25 тис грн, а в квітні пропонують в середньому 26 тис грн.
Серед регіонів з високою середньою заробітною платою в квітні є Дніпропетровська область (25,6 тис грн), Львівська область (24,8 тис грн), Полтавська область (23,4 тис грн) та Одеська область (23 тис грн).
Найнижчі заробітні плати пропонують у Хмельницькій області (в середньому в квітні 14,5 тис грн), Чернівецькій області (14 тис грн), Івано-Франківській області (13,6 тис грн), Тернопільській області (13,5 тис грн). До регіонів з найнижчою середньою заробітною платою в квітні приєдналася Харківська область із показником 11,5 тис грн.
Опитування показало, що дві третини готові отримувати меншу заробітну плату, аби лише влаштуватися на роботу. Найбільша частка з тих, хто готовий піти на поступки у переговорах про заробітну плату, можуть знизити бажану суму на 10-25%.
Як повідомлялося раніше, заступник голови Міноборони Ганна Маляр розповіла, що тривалість війни буде залежати від інтенсивності та якості військової допомоги. Вона зазначила, що ЗСУ зі своєї сторони роблять усе можливе.
Всі оперативні і тільки перевірені новини без російської пропаганди і фейків - в групах РБК-Україна в Telegram і Viber. Приєднуйся!