Здатність НБУ підтримувати ліквідність банків знижується, - S&P
Експерти агентства також застерігають про те, що наслідки суверенного дефолту для банківського сектора країни, можуть бути вкрай негативними
Національний банк України (НБУ) продовжить надавати підтримку українським банкам у вигляді кредитів і позик, але здатність регулятора підтримувати систему таким чином знижується. Про це повідомила прес-служба міжнародного рейтингового агентства Standard & Рoor's (S&P).
У повідомленні також говориться, що агентство вважає невизначеною можливість надання державної підтримки українським банкам з метою обслуговування та погашення їх валютного боргу. Все із-за обмежених валютних резервів комерційного боргу по єврооблігаціях.
Більше того, механізми валютного контролю та обмеження на зняття роздрібних депозитів в національній та іноземній валюті, введені НБУ більше року тому, зараз не дають агентству підстав для присвоєння українським банкам рейтингу "вибірковий дефолт" ("SD"). Причина в тому, що вкладники мають повний доступ до валютних вкладів шляхом конвертації їх у гривні без втрат.
Нагадаємо, 10 квітня цього року S&P вже знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті з "ССС" до "СС". Це після того, як уряд заявив про свій намір реструктуризувати комерційний борг країни.
На цей раз рейтингове агентство повідомило про те, що очікують, що будуть класифікувати пропозицію про обмін цінних паперів або іншу подібну реструктуризацію боргу України за зобов'язаннями в іноземній валюті, як еквівалент дефолту.
У повідомленні експерти агентства також застерігають про те, що наслідки суверенного дефолту для банківського сектора країни, можуть бути вкрай негативними: "Ситуація з валютною ліквідністю може стати ще більш напруженою, а відтік депозитів - збільшитися, що може призвести до дефолтів фінансових інститутів. Ці ризики поряд з іншими факторами відображені в рейтингах українських банків на рівні «ССС» з "негативним" прогнозом. Більше того, ми не виключаємо можливості введення урядом більш суворих, ніж в даний час, механізмів валютного контролю в разі збільшення відтоку депозитів і подальшого скорочення валютних резервів, що може мати негативні наслідки для рейтингів українських банків, включаючи їх зниження до рівня "SD" ("вибірковий дефолт")", - наводиться в повідомленні думка експертів агентства.