В Раді з прав людини при Президенті Росії вважають, що необхідно повністю виключити використання збройних сил в ході врегулювання внутрішньополітичної кризи в Україні.
В Раді з прав людини при Президентові Росії вважають, що необхідно повністю виключити використання збройних сил в ході врегулювання внутрішньополітичної кризи в Україні. Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні заяві ради.
"Необхідність використання армії мотивується загрозою російським громадянам і співвітчизникам. Дійсно, відомі випадки свавілля і насильства, що чинилися представниками різних політичних сил. Однак використання зовнішньої військової сили, пов'язане з порушенням суверенітету сусідньої держави, що суперечить міжнародним зобов'язанням Росії, на нашу думку, абсолютно не адекватно масштабом порушень", - йдеться в повідомленні.
"Зокрема, інформація про напади, заворушення і вбивства на території Криму недостовірна і перебільшена. За свідченням члена РПЛ Андрія Юрова, який перебуває в Криму, жертв і поранених серед мирного населення та військовослужбовців, про які говорилося на засіданні Ради Федерації, в останні два дні не було", - сумніваються в РПЛ.
У Раді вважають, що українські проблеми повинні вирішуватися політичним регулюванням і постійним пошуком компромісу.
"Проблеми України мають вирішуватися політичним врегулюванням та постійним пошуком компромісу з найважливіших спірних питань (наприклад, про статус мов), але ніяк не з допомогою введення військ", - йдеться в заяві.
При цьому були висловлені і особливі думки членів Ради. "Я дуже сподіваюся, що не доведеться застосувати ЗС Росії, що все-таки в Україні знайдуться здорові сили, які зупинять божевілля, кровопролиття, а західні політики знімуть шори з очей і побачать реальний стан речей, перестануть підтримувати відвертих неонацистів і руйнівників суверенної України. Необхідно подумати і про притягнення миротворчих сил ООН", - заявив Олександр Брод.
"Використання збройних сил Російської Федерацією заявлено Президентом як крайня міра. Ця міра є у відповідь на насильство, спровоковане прихильниками "Правого сектору" і українських націоналістичних організацій. Всі нормальні люди сподіваються, що до прямого збройного протистояння російської армії на Україні не дійде", - підкреслив Кирило Кабанов.
"Згода Ради Федерації (на введення військ) - це аргумент для витвереження майданного керівництва в Києві, запрошення його до цивілізованого переговорного процесу з усіма українськими територіями і повернення до домовленостей від 21 лютого ц.р.", - вважає Олександр Мукомолов.