ua en ru

СПБУ "Незалежність" приступила до буріння на Одеському родовищі газу

Самопідйомна плавуча бурова установка (СПБУ) "Незалежність" приступила до буріння на Одеському родовищі газу. Про це повідомляє прес-служба державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз".

Сьогодні, 30 квітня, буксир-судно забезпечення "Федір Урюпін" завершив транспортування самопідйомної плавучої бурової установки "Незалежність" c Архангельського родовища природного газу на Одеське. Маршрут довжиною 76 км караван подолав за 12 годин. До 11.00 за підтримки ще двох суден спеціалізованого флоту "Чорноморнафтогазу" високотехнологічна СПБУ була встановлена ​​на точці буріння на другій платформі промислу - БК-2. Після підготовчих робіт СПБУ приступить до буріння.

Роботи проводяться в рамках виконання виробничого плану компанії на 2013 р., який передбачає збільшення видобутку природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів на 40% - з 1,17 млрд. до 1,65 млрд. куб. м. Основою для значного зростання стане продовження освоєння Одеського родовища природного газу, яке облаштовується в комплексі з Безіменним.

Так, цього року з використанням двох високотехнологічних СПБУ "Петро Годованець" і "Незалежність" будуть запущені у видобуток платформи БК-2 і БК-3 Одеського родовища.

Зараз СПБУ "Петро Годлованец" завершує бурові роботи на першій платформі промислу - БК-1. Після цього вона буде встановлена ​​на платформу БК-3, монтаж якої був завершений сьогодні.

Нагадаємо, що запаси Одеського родовища, розташованого на відстані більше 150 кілометрів від берега, складають більше 21 млрд. куб. м газу. У 2012 р. родовище було запущено у видобуток, і почалася поставка природного газу в газотранспортну систему. Для цього з червня минулого року високотехнологічна СПБУ "Петро Годованець" вела експлуатаційне буріння на платформі БК-1, до якої в другій половині 2012 р. був побудований 83-кілометровий підводний газопровід - найбільш протяжний підводний газопровід в історії України.

Цього року освоєння Одеського родовища, яке облаштовується в комплексі з сусіднім Безіменним, триває.

Зараз добовий видобуток газу на шельфі Чорного моря становить понад 4 млн куб. м газу. Завдяки вже проведеним роботам на Одеському родовищі вона перевищує показники квітня минулого року більш ніж на мільйон кубометрів. Подальші роботи (початок видобутку на платформах БК-2 і БК-3) дозволять до кінця року вийти на обсяг добового видобутку понад 5 млн куб. м.

Читайте також: "Чорноморнафтогаз" до 2014 р. збільшить видобуток газу на морському шельфі на 25%