Порятунок банків-банкрутів за рахунок держкоштів веде до порушення конкуренції, вважає глава Deutsche Bank Йозеф Аккерманн.
«Порятунок банків, який фінансується за рахунок держскарбниці, не приносить користі платникам податків і не сприяє здоровій конкуренції», - заявив Й.Аккерманн на цьому тижні в Пекіні, де він виступав як глава керуючої ради Інституту міжнародних фінансів (IIF - організація зі штаб-квартирою у Вашингтоні, що об'єднує сотні світових банків), передає РБК daily з посиланням на Handelsblatt.
На думку глави Deutsche Bank, банки-банкрути «повинні мати можливість контрольованого відходу з ринку». У зв'язку з цим він звернувся до саміту G20 промислово розвинених країн світу, який відбудеться 11-12 листопада в Сеулі, із закликом «виступити на підтримку ефективної міжнародної координації наглядових відомств». Зважаючи на глобальність зв'язків світової фінансової системи Й.Аккерманн вважає за необхідне виробити єдині підходи до вирішення долі інститутів-банкрутів. Зокрема, необхідний міжнародний регламент, який передбачає можливість списання ними навіть самих значних збитків. Німецький банкір констатував, що втручання держави є в подібних випадках абсолютно неправомірним. Адже може трапитися так, що банк-невдаха, але з очищеним балансом, виявиться, зрештою, в кращому становищі, ніж його конкурент, який зумів самостійно вирішити свої проблеми.
Й.Аккерманн також застеріг від запровадження в рамках G20 надмірно суворих правил банківського регулювання, які можуть нашкодити економіці. Вони не повинні бути жорсткіше рішень Базельського комітету з банківського нагляду, зазначив глава Deutsche Bank.