Найбільші американські банки, чиї акції з початку року подорожчали майже на 20%, можуть розчарувати інвесторів своєю квартальною звітністю. За прогнозами аналітиків, їх сукупний прибуток у першому кварталі поточного року впаде майже на 12%. Головна причина погіршення бізнесу - занадто низькі обсяги кредитування.
Згідно з опитуванням, проведеним серед фінансових аналітиків агентством Bloomberg, прибуток шести найбільших американських банків (JP Morgan, Morgan Stanley, Bank of America, Wells Fargo, Citigroup, Goldman Sachs) за підсумками першого кварталу впала майже на 12% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала 15,3 млрд дол. Виручка банків від операцій з цінними паперами також не буде гарною: згідно з прогнозом аналітиків, цей показник у чотирьох гігантів галузі (Bank of America, Citigroup, JP Morgan і Goldman Sachs) звалиться на 23%, до 18,3 млрд дол.
Аналітики прогнозують, що з самим значним зниженням квартального прибутку зіткнеться Goldman Sachs - на 29%, до 1,81 млрд дол. безрадісними виявляться підсумки першого кварталу і для лідера галузі - JP Morgan: його прибуток, ймовірно, впала на 19%, до 4,5 млрд дол., а Bank of America, за прогнозами експертів, повідомить про зниження прибутку на 1%. А ось справи Wells Fargo і Citigroup, навпаки, йдуть в гору: їх прибуток може вирости майже на 8 і на 7% відповідно. Першими свою звітність представлять у п'ятницю JP Morgan і Wells Fargo.
Якщо прогнози аналітиків щодо квартальної звітності банків підтвердяться, це стане неприємною несподіванкою для інвесторів, вже звикли до зростання вартості акцій американських фінансових інститутів. З початку року цінні папери банків, підігріті зростанням їхнього прибутку та інших фінансових показників за 2011 р., подорожчали в середньому на 19%. Так, акції JP Morgan підросли з початку цього року майже на 35%. Аналітики радять не розраховувати на продовження зростання котирувань у другому кварталі. "Оптимізм в поточному кварталі трохи перебільшений", - попереджає керуючий активами Alpine Woods Capital Пітер Ковальські.
На думку експертів, американським банкам не допоможе навіть почалося відновлення ринків акцій та облігацій. За словами аналітика Nomura Брайана Форена, основна проблема фінансових компаній - занадто низький рівень кредитування в порівнянні з ростом економіки країни. "Це тенденція, якої не спостерігалося у відновленні галузі в минулому", - зазначив експерт. За перші три місяці 2012 р. обсяг кредитів 25 найбільших американських банків виріс лише на 0,4% і склав 4,04 трлн дол. Таким чином, він виявився навіть нижче рівня четвертого кварталу 2008 року, коли на фінансових ринках щосили бушувала криза. Тоді обсяг виданих позик дорівнював 4,42 трдн дол . При цьому зростання ВВП США в першому кварталі склав близько 2%.