Співвласник кондитерської фабрики "Житомирські ласощі" - швейцарська компанія Delta Capital SA заявляє про відновлення своїх прав на підприємство, які були втрачені в 2010 році у зв'язку з рейдерським захопленням. Про це розповів на прес-конференції співвласник Delta Capital SA Аркадій Воловик, передають українські ЗМІ.
"Рішення прийнято. Фабрика юридично відновлена. Сьогодні наш генеральний директор відновлює все за канонами України і відкриває рахунок на території Житомира. Я сподіваюся, що всі ці питання будуть доведені до кінця", - сказав він.
Як уточнила юрист Delta Capital SA Наталія Мельник, акціонери "Житомирських ласощів", в число яких входять вищезгадана швейцарська компанія і близько 700 працівників фабрики, втратили підприємство в 2010 році внаслідок його захоплення обманним шляхом.
За словами Мельник, рейдерський характер захоплення підтверджують висновки Міжвідомчої комісії з питань протидії рейдерству. Ошукані акціонери намагалися відновити свої права протягом 5 років, проте за цей час фабрика була переоформлена в компанію "ЖЛ".
"Мова йде про відновлення того, що було втрачено в 2010 році, повернення акціонерів до складу акціонерного товариства", - сказала Мельник.
А народні депутати Дмитро Добродомов і Віктор Чумак, за словами Мельник, дезінформують суспільство або навмисно, або не розібравшись у ситуації, повідомляючи про рейдерське захоплення з боку Delta Capital SA. Воловик зазначив, що позбавлені прав акціонери тільки з 2014 року почали вигравати суди, які тривали з 2010 року.
За рішенням суду 27 листопада 2015 року, була проведена скасування державної реєстрації "ЖЛ", відновлена компанія "Житомирські ласощі" та всі її акціонери. Все майно фабрики належить відновленим власникам. Разом з тим, Воловик повідомив, що представники Delta Capital SA та інших відновлених у правах акціонерів не можуть потрапити на фабрику, оскільки їм чинять фізичний опір.
"Сталася колізія. Компанії "ЖЛ" не існує, а компанія "Житомирські ласощі" - наша, відновлена - не може увійти на територію фабрики", - сказав бізнесмен.
Воловик підкреслив, що компанія гарантує збереження всіх робочих місць за нинішніми працівниками фабрики та виплату заробітної плати за простій, який відбувається зараз.
"Ми вважаємо, по-людськи, що робітники, а їх тисяча з гаком людей, ніякого відношення до господарського спору на сьогоднішній день не мають", - зазначив Воловик.
Також бізнесмен висловив впевненість у подальшому розвитку інституту захисту іноземних інвесторів в Україні. Він підкреслив, що зарубіжні інвестори будуть з обережністю дивитися на Україну, поки рівень захисту інвестицій з боку української влади залишається на нинішньому рівні.