ua en ru

Радник міністра фінансів ФРН вважає, що Греції необхідно "пробачити" більше 50% боргу за держоблігаціями

Домовленості про добровільний списання приватним сектором 50% заборгованості за держоблігаціями Греції, що передбачено планом порятунку, погодженим лідерами Євросоюзу на саміті в Брюсселі восени 2011 р., не достатньо, щоб впоратися з борговою кризою. Таку точку зору в інтерв'ю грецьким ЗМІ висловив радник міністра фінансів ФРН Вольфганга Шойбле - Клеменс Фуест, передає Reuters.
Мова йде про програму участі приватного сектора (PSI) в реструктуризації суверенних боргів Греції (передбачає "добровільне" списання інвесторами частини заборгованості), яка повинна привести до зниження відносини держборгу до ВВП країни до 120% до 2020 р. з поточних 160%, і є основним елементом стратегії "порятунку" Афін в рамках другої програми екстреної допомоги обсягом 130 млрд євро.
В інтерв'ю грецьким ЗМІ вчений-фінансист Фуест заявив, що 50-відсоткове "прощення" грецького держборгу не зможе привести до помітного зниження боргового навантаження країни."Такого списання не достатньо", - вважає Фуест, додавши, що цифра повинна бути вище. "На мою думку, фактично Греція вже оголосила дефолт. Було б краще чесно зізнатися, що Греція не здатна розплатитися за борговими зобов'язаннями", - сказав експерт.
Крім того, Фуест попередив, PSI слід розглядати лише як "допоміжного інструменту". За його словами, сама по собі PSI не здатна допомогти Греції до тих пір, поки країна не почне реформувати економіку. 28 жовтня 2011 р. аналогічну позицію висловлювало і рейтингове агентство Fitch, яка відзначила, що основні проблеми країни дана програма не вирішить: Афіни як і раніше будуть мати великий держборг і невисоку можливість його скоротити через слабке зростання економіки.
Одночасно Фуест не виключив, що Греції, можливо, доведеться покинути валютний блок. При цьому фінансист сподівається, що цього все ж не відбудеться.