В Україні спостерігалося зростання насильства проти переселенців, представників ЛГБТ-спільноти та ромів
Війна на Донбасі і анексія Криму призвели до різкого зростання ненависті в суспільстві і в цілому справили "негативний ефект на уразливі групи населення". Про це йдеться у звіті Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) при Раді Європи (РЄ), оприлюдненій сьогодні в Страсбурзі, передає DW.
Так, в 2014 і 2015 роках в Україні спостерігалося загострення насильства проти представників ЛГБТ-спільноти. Крім того, мішенню расової дискримінації в Україні, згідно зі звітом, є цигани. Зокрема, циганських дітей частіше виключають зі шкіл, їх більше труять і залякують однокласники. Крім того, для багатьох ромів є великою проблемою отримати документи, що посвідчують особу.
У Раді Європи звертають увагу, що українська стратегія захисту та інтеграції етнічної меншини ромів до 2020 року, яка була прийнята в 2013 році, до цих пір не була профінансована, а більшість її положень не імплементовані.
Також автори звіту констатують, що на тлі "антиросійської риторики", викликаної незаконної анексією Криму Росією і збройним конфліктом на Донбасі, посилилася "релігійна ворожнеча і напруга між різними церквами, залежно від їх лояльності до Києва чи Москви". Таким чином, на сході України в категорії уразливих до дискримінації груп населення додалися і внутрішньо переміщені особи (ВПЛ).
Українська влада, вважають представники Ради Європи, повинна ретельніше ставитися також і до проблем шукачів притулку.
"Біженці в Україні стикаються зі значними викликами в повсякденному житті: вони не отримують соціальних виплат, не мають доступу до соціального житла і курсів української мови", - зазначається у звіті.
Крім цього, доповідачі Ради Європи розкритикували недосконалість українського законодавства щодо дискримінації.
Нагадаємо, у Черкасах діти принижують темношкірого хлопчика.