ua en ru

Рада Європи позитивно оцінює зусилля України на шляху до євроінтеграції, - ПР

Парламент України веде активну діяльність, спрямовану на зближення з європейськими економічними і соціальними стандартами, підтвердженням чому є ряд реформують законів, орієнтованих на європейську інтеграцію, прийнятих останнім часом Верховною Радою. Про це повідомила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, член делегації ВР у Парламентській асамблеї Ради Європи Лариса Мельничук, коментуючи заяви на адресу генерального секретаря Ради Європи Ягланд.

"Напередодні вільнюського саміту для нас дуже важлива оцінка зусиль, які вживає керівництво країни на шляху євроінтеграції. І нам вдвічі приємно, що пан Ягланд назвав позитивним реформування судової системи України. Зокрема, він схвально відгукнувся про внесення до порядку денного Верховної Ради законопроекту про зміни до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів та прийнятті Закону України про внесення змін до порядку та умов відбування покарання, завдяки якому умови утримання ув'язнених тепер будуть відповідати європейським стандартам", - сказала політик.

Лариса Мельничук також повідомила, що Ягланд позитивно оцінив результати прийняття нового Кримінального процесуального кодексу, якою значно скорочується кількість ув'язнених в нашій країні. Позитивної оцінки генерального секретаря Ради Європи заслужили та нещодавні зміни у сфері виборчого законодавства та внесення Україною на розгляд Венеціанської комісії законопроекту "Про прокуратуру".

"На тлі такої плідної співпраці Ради Європи з Україною Він назвав рудиментом питання щодо звільнення Юлії Тимошенко, і висловив надію на швидке врегулювання цієї проблеми в рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Як безпосередній учасник цих процесів зі свого боку я готова підтвердити, що Парламент України зараз веде активну діяльність, спрямовану на зближення з європейськими економічними і соціальними стандартами, підтвердженням чому є ряд реформують законів, орієнтованих на європейську інтеграцію, прийнятих останнім часом Верховною Радою", - сказала парламентарій.

"У цьому ж ключі ми рухаємося і в напрямку посилення взаємодії з ОЕСР, чия діяльність стосується пошуку рішень нагальних економічних і соціальних проблем багатьох країн світу. Про серйозні наміри щодо членства в ОЕСР свідчить і заява в липні цього року керівництва нашої країни про плани приєднатися до організації. Раніше Уряд України ухвалив План заходів з поглиблення співробітництва з ОЕСР на 2013-2016 роки. Співпраця з цією організацією є для нас чудовою можливістю освоєння передових стандартів в контексті її європейських прагнень і активної роботи, спрямованої на євроінтеграцію та вступ до глобализационное економічне співтовариство", - додала вона.

За її словами, Україні є що запропонувати світовому співтовариству: солідні досягнення у ракето - та авіабудуванні, потужний аграрний сектор, значний потенціал в металургії, енергетиці та машинобудуванні.
"У цих галузях наша співпраця активно розвивається вже сьогодні. Розуміючи важливість правової та законодавчої захищеності іноземних інвестицій, Україна ретельно працює над створенням максимально комфортних та сприятливих умов для інвесторів. На даний момент наша країна приступила до реалізації заключної, ІІІ фази Проекту ОЕСР "Стратегія секторної конкурентоспроможності для України". Ми також є асоційованим членом Комітету по сталі ОЕСР, учасниками комітетів з конкуренції, з питань державного управління та Робочої групи з розвитку малого і середнього бізнесу та підприємництва. Дуже плідно себе показує співпрацю з Міжнародним транспортним форумом і Міжнародним енергетичним агентством. Ми також маємо намір розвивати співпрацю з Директоратом статистики ОЕСР, Комітетом з податкових питань, Комітетом ОЕСР з питань сприяння зростанню, Комітетом по суднобудуванню, Комітетом по морському транспорту та Комітетом з інформаційної, комп'ютерної політиці у сфері зв'язку ОЕСР", - заявила народний депутат.

"У цьому контексті хочу наголосити на необхідності більш тісної активізації співробітництва України з ОЕСР, роботи в основних спеціалізованих комітетах та робочих групах організації і отримання в них статусу спостерігача або повноправного членства. Істотними і корисними для нашої країни будуть складання експертами ОЕСР оглядів політики України в різних сферах економічної діяльності, містять конкретні рекомендації щодо їх удосконалення. Дії по виконанню цих завдань прописані у прийнятому урядом плані дій щодо поглиблення співробітництва України з ОЕСР на 2013-2016 роки, про який я говорила вище", - підсумувала вона.