Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) сьогодні завершила першу перевірку виконання Україною програми за угодою стенд-бай з МВФ. Завершення перевірки уможливлює негайне надання Україні 1 млрд SDR (або бл. 1,2 млрд євро, або бл. 1,5 млрд дол.). Надання цих коштів збільшить загальну суму запозичень за програмою до 2,25 млрд SDR (бл. 2,5 млрд євро, або бл. 3,4 млрд дол.).
29-місячну програму за угодою стенд-бай для України було ухвалено 28 липня 2010 р., на загальну суму 10 млрд SDR (бл. 11,7 млрд євро, або бл. 15,3 млрд дол.) і на підтримку урядової програми нормалізації економіки та реформ. Угода надає винятковий доступ до ресурсів МВФ, що дорівнюють 728,9% квоти України в МВФ.
Підсумовуючи розгляд питання України радою директорів фонду, перший заступник директора-розпорядника МВФ та виконувач обов'язків його голови Джон Липський, зробив таку заяву.
«Задовільне виконання Україною економічної програми, підтримуваної угодою стенд-бай, а також серйозні політичні зобов'язання на наступний рік, підтримують стійке відновлення довіри і зростання економічної активності. Влада залишається відданою вчасному впровадженню реформ податкової системи, фінансового та енергетичного секторів, що є посутньо важливим для досягнення цілей програми. Послідовне впровадження реформ сприятиме зміцненню макроекономічної стабілізації, збільшуватиме довіру, покращуватиме можливості доступу до ринків капіталу, та забезпечить більш збалансоване та тривке зростання.
Ядром програми залишається впорядкування фінансів. У короткостроковій перспективі вирішальним є швидке схвалення бюджету 2011 р. відповідно до цілей програми разом з жорстким контролем виконання бюджету та зусилля з вдосконалення адміністрування податків. Довготермінова фінансова стабільність критично залежить від структурних реформ у пенсійному забезпеченні, публічній владі та на державних підприємствах. З цього погляду, вчасне схвалення та впровадження законодавства щодо пенсійної реформи, поданого до парламенту, є визначальним.
Останні кроки щодо зміцнення фінансового становища Нафтогазу України, включно з покращенням системи платежів, є також важливими. Для створення більш життєздатного та прозорого енергетичного сектору необхідні подальші зусилля, включно зі збільшенням цін на газ та структурними реформами.
Важливого поступу було досягнуто у відродженні та відновленні довіри у фінансові системі, включно з рекапіталізацією приватних банків та кроками до зміцнення системи нагляду. Нині настав час прискорити впровадження заходів, необхідних для подолання проблеми знецінення активів банківської системи, що перешкоджають фінансовому секторові надати підтримку сталому відновленню економіки»,- наголосив Дж.Липський.