Радбез ООН схвалив резолюцію щодо катастрофи літака Boeing
Рада безпеки ООН схвалила резолюцію з приводу катастрофи літака Boeing 777 "Малазійських авіаліній". Її підтримали всі 15 членів Ради.
У резолюції засуджується дії, які призвели до авіакатастрофі. Також у ній підкреслюється необхідність провести всебічне і незалежне розслідування трагедії.
"Ми також просимо нічого не змінювати на місці падіння. Ми бачили, як сепаратисти використовували крани, щоб піднімати частини літака. Ми закликаємо, щоб деталі літака, що впав на місці трагедії більше не пересувалися", - заявив на засіданні Радбезу ООН постійний представник Великобританії Марк Лайалл Грант.
На порядку денному Ради безпеки було обговорення причин і наслідків сталася 17 липня авіакатастрофи. Воно стартувало в 23:00 за московським часом у понеділок. До цього в п'ятницю пройшло екстрене засідання Ради з ініціативи Великобританії. За даними агентства Reuters, на голосування буде винесено австралійський проект резолюції.
У проекті документа була зазначена необхідність "повного і ретельного та неупередженого міжнародного розслідування інциденту і заклик до всіх сторін сприяти притягненню до відповідальності винних в авіакатастрофі.
У фінальній версії документа, яка потрапила в руки журналістів Reuters, були змінені деякі формулювання з метою досягти компромісу з Москвою. Зокрема, причина аварії малайзійського літака, раніше позначена як shooting down (збитий ракетою) була замінена на більш широке та нейтральне downing (зазнав аварії в результаті зовнішнього впливу).
Правом вето ніхто з постійних членів Радбезу не скористався.
Нагадаємо, 17 липня о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур (рейс MH17).
За попередніми даними, загинули всі 298 осіб, які перебували на борту: 283 пасажири, серед яких 3 дитини, і 15 членів екіпажу.
У числі жертв - 192 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 44 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади і 1 - Нової Зеландії.
Влада України стверджує, що літак збили бойовики, в свою чергу останні заперечують причетність до інциденту.