ua en ru

Соцопитування: До ВР проходять ПР, "Батьківщина", "Удар" та КПУ

Станом на першу половину серпня до Верховної Ради України проходять чотири політичні партії - Партія регіонів, ВО "Батьківщина", "Удар" і Комуністична партія України. Про це свідчать дані соцопитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва з соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 15 серпня.

Згідно з опитуванням, за Партію регіонів готові проголосувати 28,1% серед тих, хто має намір прийти на вибори, причому порівняно з червнем рейтинг політичної сили збільшився на 0,5% - з 27,6%.

За Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" готові проголосувати 25,6% - така сама кількість, як і в червні.

За партію "Удар" - 11,5%, рейтинг цієї політичної сили зріс порівняно з червнем (9,7%).

За Комуністичну партію України готові проголосувати 8,2% виборців, і її рейтинг зріс порівняно з червнем на 1,1%.

Партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!" втратила майже 0,6% - її рейтинг знизився порівняно з червнем з 4,6% до 4,0%.

Водночас ВО "Свобода" набрала за останні місяці 0,7%, її рейтинг становить 3,8%.

Проголосували б за іншу партію 1,5%, не визначилися з вибором 14,4% респондентів.

Майже третина опитаних (31,6%) відповіли, що голосуватимуть за партію, оскільки їм "подобаються її лідери", а 17,9% зроблять свій вибір тому, що ця партія "виражає інтереси таких людей, як я". Разом з тим, 16,7% обирають політичну силу, яка "у порівнянні з іншими є "меншим злом", а 15,5% партію гідною вибору, оскільки вона "вже довела здатність ефективної діяльності". Майже стільки ж - 15,1% - голосуватимуть за політичну силу тому, що вона має добрі шанси на перемогу. Лише 1,2% респондентів стверджують, що "обрали цю партію випадково" (при відповіді на питання можна було обирати не більше двох чинників, що визначають вибір).

Виборцям було також задано питання, наскільки вплине на їхнє голосування те, що деякі партії включили до своїх перших п'ятірок відомих спортсменів та діячів мистецтва. Переважна більшість опитаних (62,5%) заявили, що наявність у списках спортсменів та митців ніяк не вплине на їхній вибір. Для 14,7% це ще більше підвищить привабливість партії, за яку вони і так збиралися голосувати. Разом з тим, кожного десятого виборця це, навпаки, віднадить від голосування за таку партію. І лише 5,1% стверджують, що "це може змінити мій вибір, щоб я проголосував за цю партію".

Загалом було опитано 2009 респондентів у 132 населених пунктах у всіх регіонах України, похибка становить 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, результати соціологічного опитування, яке провели на початку серпня дослідницька компанія "ГфК Юкрейн", соціологічна група "Рейтинг", Центр соціальних і маркетингових досліджень "Соціс" та Центр Разумкова, показали незначне лідерство "Батьківщини" в передвиборчих перегонах.