Якби вибори відбулися найближчим часом, найбільше голосів виборців отримали би Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", за яке готові проголосувати 26,2% тих, хто має намір взяти участь у виборах, і Партія регіонів (24,6%). За Політичну партію "Удар" готові проголосувати 11,8% учасників виборів, за Комуністичну партію України - 9,4%.
Якби вибори відбулися найближчим часом, найбільше голосів виборців отримали би Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", за яке готові проголосувати 26,2% тих, хто має намір взяти участь у виборах, і Партія регіонів (24,6%). За Політичну партію "Удар" готові проголосувати 11,8% учасників виборів, за Комуністичну партію України - 9,4%. Близькими до подолання 5% виборчого бар'єру є також партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!" (4,3%) та Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (4,2%). 15,4% тих, хто має намір взяти участь у виборах, ще не визначилися, за кого голосуватимуть. Такі дані були отримані в результаті соціологічного опитування, яке провели дослідницька компанія "ГфК Юкрейн", соціологічна група "Рейтинг", Центр соціальних і маркетингових досліджень "Соціс" та Центр Разумкова.
ВО "Батьківщина" і політична партія "Удар" частіше підтримуються виборцями Західного і Центрального регіонів, Партія регіонів і КПУ - виборцями Сходу і Півдня, ВО "Свобода" - Заходу країни.
Серед респондентів які визначилися, за яку партію голосувати, впевненість у своєму виборі є досить високою: майже половина з них (48,9%) повністю впевнені у своєму виборі, ще 43,5% скоріше впевнені в ньому.
Основною причиною, яку респонденти враховували, коли визначалися, за яку партію голосувати, опитані назвали те, що ця партія може вирішити проблеми, які стоять перед країною - цю відповідь дали 51,5% респондентів, які збираються голосувати за якусь партію. Також серед причин вибору часто називалися: цю партію очолює сильна особистість, рішучий лідер (41,7%); партія здатна покращити життя таких людей, як сам респондент (31,2%); її ідеологічні позиції найбільш близькі поглядам та переконанням респондента (29,5%); ця партія спроможна здійснити реформи, позитивні зміни в суспільстві (24,8%); ця партія забезпечить стабільність у державі (24,0%); до керівництва партії входять люди, які викликають повагу респондента (23,5%).
Ці причини часто називалися в усіх регіонах. Крім того, на Півдні і Сході часто називалася така причина вибору партії: ця політична сила має недоліки, але інші партії - ще гірші (21,7% респондентів на Сході, 21,0% - на Півдні). У Західному регіоні серед причин вибору також часто називали те, що партія обстоює українську мову як єдину державну (23,4%) та те, що вона захищає українську культуру, українські традиції, цінності (20,9%).
Загалом ситуація напередодні виборів характеризується низьким рівнем оптимізму населення. Майже дві третини (63%) респондентів дотримуються думки, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі. Так вважають більшість жителів усіх регіонів - від 54% жителів Півдня до 74% жителів Заходу країни.
Нагадаємо, 18 серпня ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати. Вибори до Верховної ради відбудуться 28 жовтня.