В Україні і багатьох європейських країнах рейтинг влади зріс на фоні карантину
Епідемія коронавірусу та карантинні заходи, здавалося б, мають впливати негативно на рейтинги влади. З іншого боку, на них можна списати низку економічних невдач.
Про це розповів в інтерв'ю РБК-Україна директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.
Він говорить, що насправді ВВП розпочав падіння ще із січня, коли ще не було ні карантину, ні епідемії в Україні. Але сьогодні громадяни думають, що причина саме в коронавірусі.
Соціолог був здивований тим, що в Україні і багатьох європейських країнах рейтинг влади зріс на фоні карантину. Це стосується й канцлера Німеччини Ангели Меркель, і президента Франції Еммануеля Макрона, і президента Володимира Зеленського.
"До введення карантину ставлення до Зеленського хоча й було більш позитивним, ніж до попередніх президентів в аналогічний період їхніх каденцій, але тенденції повторювались: різкий сплеск і потім поступовий спад. Але, скажімо, у квітні порівнюючи з лютим довіра до Зеленського трохи зросла. Далі знову почався спад. Якщо чесно, мені важко пояснити цей феномен", - сказав він.
За його словами, оскільки ситуація з епідемією й карантином стала звичною для українців, то надалі вона буде грати проти влади, але не напряму.
За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, на початку травня президентський рейтинг Володимира Зеленського становив 37%.