У жовтні цього року Державна служба України з надзвичайних ситуацій відзвітувала, що в 2017 році на 15% зросла кількість пожеж у порівнянні з показниками минулого року. Для автозаправних станцій – це дуже тривожний дзвінок. Обумовлено це тим, що під час зберігання пального можливі підпали з боку різних зловмисників. Особливо, такі підвищені ризики під час складної соціально-політичної ситуації в країні. В останні роки у ЗМІ досить часто транслюють новини про підпали на військових базах, автостанціях та пожежі на нафтових базах, які вже стали звичними українців.
Однією з компаній паливного комплексу країни, яка приділяє особливу увагу пожежної безпеки на своїх підрозділах, є "БРСМ Нафта" Київ. На постійній основі спільно з державними структурами проводяться тренувальні заходи щодо локалізації пожеж.
АЗС "БРСМ Нафта" серед паливних компаній, які приділяють особливу увагу технологіям пожежної безпеки, є найбільш зразковою, так як системно готує свій персонал до можливих надзвичайних ситуацій, зокрема пожеж. Одна з останніх таких тренувань була проведена 24 листопада 2017 року. На них відпрацьовувалися вправи з гасіння пожежі. Тренувальний план полягав у тому, що цистерну було разгерметизировано, і розлив газу спричинив пожежу від електростатичної іскри. Рятувальні дружини "БРСМ Нафта" Київ швидко і своєчасно прийняли необхідні заходи ще до приїзду пожежників.
У комплекс таких заходів входило:
Загальний час, витрачений на тренувальне гасіння пожежі склала 20 хвилин. В процесі було вирішено дві першочергові завдання: ліквідація пожежі на естакаді зливу ЗВГ і охолодження об'єктів, які знаходилися поряд з осередком пожежі. Кожне завдання було ефективно вирішено завдяки скоординованій і злагодженій роботі рятувальників і працівників "БРСМ-Нафта". Вогонь локалізовано і погашено, щоб уникнути подальшого розповсюдження на території горіння. Були і деякі перешкоди - руйнування прокладки насоса, що спричинило тимчасове перебої в подачі піни. Такі визначальні умови досить часто виникають при пожежах і до них необхідно бути підготовленими. У нашій країні дуже багато випадків свідчать саме про неготовність рятувальників до непередбачених проблем у гасінні об'єкта. Несправність техніки і неналежне штабне командування стають визначальними причинами затягування процесу локалізації вогню. Зокрема, так було під час пожежі на нафтобазі у Василькові 2015 року. Тому заправки БРСМ по Україні мають повний комплект стаціонарної системи пожежогасіння сучасного рівня якості.
Команда БРСМ Київ на відмінно впоралася з поставленими цілями. Начальник рятувального загону Микола Герасименко високо оцінив її дії під час тренувального гасіння пожежі. Він зазначив, що робота виконана на належному рівні з дотриманням усіх правил пожежогасіння. Пожежна дружина технічно виконала поставлені завдання і відреагувала на ситуацію досить швидко і правильно. Це гарантує безпеку не тільки газонаповнювальної станції, але і населенню, яке проживає поруч. Адже саме люди стають першими жертвами вибухів на об'єктах підвищеної пожежної небезпеки. Власник мережі "БРСМ-Нафта" Андрій Біба зазначає, що така відповідальність приватного бізнесу має бути прикладом для всіх компаній. Тісна співпраця БРСМ Нафта України з державними структурами забезпечує суспільству гарантію безпеки людських життів.