Журнал Forbes оприлюднив рейтинг 400 найбагатших бізнесменів США. Список в 20-й раз очолив засновник і співвласник Microsoft Білл Гейтс, статки якого оцінюються у 72 млрд дол.
Журнал Forbes оприлюднив рейтинг 400 найбагатших бізнесменів США. Список в 20-й раз очолив засновник і співвласник Microsoft Білл Гейтс, статки якого оцінюються у 72 млрд дол.
У трійку лідерів загального рейтингу з високотехнологічних мільярдерів потрапив, крім Гейтса, лише засновник Oracle Ларрі Еллісон з статком в 41 млрд дол. У минулому рейтингу, опублікованому в березні цього року, на 1-му місці рейтингу опинився Карлос Слім Елу, мексиканський магнат, контролюючий America Movil, який володіє часткою європейських мобільних операторів: власні активи складають 73 млрд дол. Білл Гейтс тоді опинився на 2-му місці з капіталом 67 млрд дол., а Ларрі Еллісон - на 5-му місці з 43 млрд дол.
В першу двадцятку рейтингу Forbes 400 увійшли власник Amazon Джефф Безос (12-е місце в загальному, 3-е в технологічному рейтингу, стан - 27,2 млрд дол.), засновники Google Ларрі Пейдж (13-е в загальному, 4-е у технологічному рейтингу, стан - 24,9 млрд дол.) і Сергій Брін (14-е в загальному, 5-е в технологічному рейтингу, стан - 24,4 млрд дол.).
На 20-му місці загального і 6-го технологічного рейтингу виявився засновник і гендиректор Facebook Марк Цукерберг зі статком у 19 млрд дол. У березневому рейтингу Forbes 28-річний глава Facebook став 9-м найбагатшим у світі технологій (66-м у загальному рейтингу) з власним капіталом у 13,3 млрд дол. Це менше ніж 17,5 млрд дол., якими він володів в минулому році, і хоча він виручив близько 1,1 млрд дол. від продажу акцій Facebook у травні 2012 р., у вересні 2012 р. він утримав інші свої акції, почасти для того, щоб вселити інвесторам і співробітникам впевненість в компанії після її публічного розміщення.
Таким чином, загальний статок десяти найбагатших високотехнологічних мільярдерів США перевалив за 270 млрд дол.
Нагадаємо, сукупний обсяг стану 400 найбагатших людей США росте з кожним роком: у 2013 р. він досяг порога в 2 трлн дол. проти 1,7 трлн дол. в минулому році. На думку експертів, причина цього - зростання фондового ринку і ринку нерухомості.