У нинішньому році банки кредитують активніше, ніж у попередні роки. Так, за 10 місяців загальний обсяг кредитів бізнесу і населенню за даними балансів банків зріс на 56 млрд грн, або на 7,2%. При цьому велика частина кредитів направляється в реальний сектор економіки - 76% від кредитних операцій банків. Про це повідомив глава Національного банку України (НБУ) Ігор Соркін.
"В даний момент банки забезпечені необхідним обсягом ресурсів для активного кредитування економіки. Завдяки підтримці НБУ рівень ліквідності був на третину вищим, ніж у минулому році. Це дозволяло банкам планувати активні операції. З іншого боку, в 2013 році зберігається низьким рівень процентних ставок на міжбанку - 3-4% порівняно з 10-11% у відповідному періоді 2012 року", - зазначив він.
У той же час він висловив задоволення, що сьогодні українці кредитуються виключно в національній валюті. На його думку, це істотно знижує ризик позичальників.
Відповідаючи на питання, чи можливе збільшення термінів кредитування, глава НБУ підкреслив, що зростання рівня довіри до банківської системи позитивно впливає на терміновість її ресурсної бази.
Зокрема, він нагадав, що питома вага довгострокових депозитів у загальному їх обсязі за січень-жовтень 2013 року збільшився на 5,6 відсоткових пункти - майже до 42%.
"Продовження цієї тенденції створить грунт для зростання терміновості кредитів. Крім того, одним із джерел довгострокового кредитування є кошти, внесені акціонерами в статутний капітал банків. З початку року ця сума склала 8,3 млрд грн. Загалом, є всі передумови зростання обсягів довгострокового кредитування, необхідного для реалізації масштабних інвестиційних проектів", - зауважив він.
Соркін додав, що політика НБУ у 2013 та 2014 роках буде спрямована на зниження відсоткових ставок, збільшення обсягу кредитування економіки країни з метою підвищення економічного зростання.