Скорочення витрат на ЖКГ в результаті секвестру бюджету не дозволить почати реформи в галузі, - експерт
Глава Української асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надєїн вважає, що скорочення витрат на житлово-комунальне господарство (ЖКГ) на 600 млн грн - з 1,1 млрд грн до 500 млн грн в результаті секвестру бюджету не дозволить почати реформи в галузі.
«Постановою уряду в червні тільки був затверджений порядок використання держкоштів на реформування ЖКГ у розмірі 742,7 млн грн, як вже в липні ця сума зменшилася до 500 млн грн. Це не дозволить профінансувати ряд життєво важливих програм. Фактично, так і не почавшись, буде згорнута програма держпідтримки інвестиційних проектів з реконструкції та капітального ремонту житлових будинків, під великим питанням виявиться впровадження енергозберігаючих технологій, встановлення лічильників, ремонт і заміна ліфтів, благоустрій територій малих міст», - підкреслив І.Надєїн.
Експерт нагадує, що напередодні ухвалення державного бюджету на 2010 р. мова йшла про те, що на потреби ЖКГ буде виділено від 1,1 млрд грн до 2,5 млрд грн.
«Але після кількох місяців бюджет МінЖКГ став нагадувати дірку від бублика - від запланованого залишилося менше половини і не виключено, що навіть ці кошти можуть бути виділені в пожежному порядку в листопаді-грудні, коли освоїти їх буде практично неможливо», - сказав І.Надєїн .
Обмежене фінансування і підвищення цін на ЖКП можуть спровокувати конфлікти в галузі.
«Як і раніше, ціна на послуги не відповідає їх якості. А бажання уряду повернути практику нарахування пені за прострочення оплати житлокомпослуг може тільки погіршити ситуацію. Адже доходи населення не ростуть так, як тарифи - на 15-20% щорічно, а значить, можуть бути невдоволення і хвилювання», - відзначив експерт.
Скорочення витрат на ЖКГ в Києві в 5 разів - з 1,8 млрд грн до 340 млн грн і урізування фінансування державної програми ЖКГ більше, ніж у два рази свідчить про те, що держава визнає свою нездатність навести лад у галузі і всі витрати перекладає на плечі українців.
«У такій ситуації потрібно зробити все, щоб в ЖКГ прийшов приватний інвестор і запропонував якісно новий рівень управління та сервісу. Інакше ситуація буде тільки погіршуватися», - резюмував І.Надєїн.